Hlavní navigace

DPH u vozu z Něměcka

• (neregistrovaný) 194.108.134.---

22. 6. 2007 15:19

Dobrý den,
    prosím někoho o radu s platbou DPH za dovezený vůz z Německa. Koupila ho s.r.o, plátce daně, od německého bazaru (také plátce daně) za cenu bez DPH. V ČR je nutné zaplatit daň, ale protože se jedná o vůz, který má najeto 44 tis km a r.v. je 2005, nejedná se podle mého o nový vůz. Do jakého řádku na přiznání k DPH mi to potom bude vstupovat?
    Děkuji, Eva

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 6. 2007 11:28

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: DPH u vozu z Něměcka
      Je to ojetina.
      V případě, že koupě byla přes bazar-obchodník s ojetými vozidly plátce v JČS tzv. ve zvláštním režimu( a to tento případ asi je)- je nejdříve nutno zjistit, zda na dokladu není uvedeno, že se jedná o prodej ve zvláštním režimu. Pokud to tam uvedeno je , pak tuzemský plátce není povinen přiznat daň a nemá ani nárok na odpočet a do DP se toto nepromítne.
      Zuzik

• 23. 6. 2007 11:51

Eva (neregistrovaný) 194.108.134.---

Já jsem totiž nejdřív původně v dubnu uplatnila odpočet, auto mělo být přihlášeno jako N1. Pak jsme ale zjistili, že to od loňska už nejde, takže musím udělat dodatečné přiznání, zaplatit daň a navýšit pořizovací cenu. V přiznání to mám to mínusem na ř. 220 a 320, na který řádek mi ale půjde opravená povinnost? Ve formuláři je jenom kolonka pro nový vůz.
      Děkuji, pěknou sobotu,
      Eva

• 23. 6. 2007 12:04

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Zkontrolujte si zda se skutečně nejedná o ten zvl.režim. V obou případech stejně dodatečné musíte udělat, protože jste si uplatnila odpočet, ale pokud jste přiznala dań na vstupu, pak by to v případě zvl.režimu bylo šul nul, protože byste daň na výstupu odvést nemusela a na dod.DP by byla výsledná 0.
      V případě, že nejedná o zvl. režim, pak se k tomu dovezenému autu chováte jako k dovezenému zboží : ř. 220 a 320 ( popř. bez nároku na odpočet jen odvedete daň na výstupu, pokud je to osobák).
      Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).