Hlavní navigace

Narodnostni diskriminace pri zamestnani

• (neregistrovaný) 160.218.80.---

22. 6. 2007 16:30

Dobry den,
    poradil by mi prosim nekdo nejaky zakon/paragraf ohledne rasove ci narodnostni diskriminace pri uchazeni o zamestnani.
    Mam k dispozici jasne dukazy -(upresnim v pripade potreby) o tom, ze jsem nedostala pracovni pozici -(ktera mi byla prislibena) jenom z duvodu ze nemam ceske obcastvi a na tuto pozici byl prijmut absolvent bez praxe, apod.
    Nechci zde tento problem rozvadet do detailu, zajimalo by me vsak, jestli se mohu nejak odvolat proti rozhodnuti zamestnavatele ci zda-li existuje nejaky zakon na obranu proti tomuto typu recruitmentu - tedy, ze se dostanete do posledniho "vyberoveho kola" a pak vam zamestnavatel sdeli - "je nam lito, ale tuto praci nedostanete, protoze jste cizinka".
    Jde mi o to, ze netusim, proc mi nejprve pracovni pozice na zaklade praxe a vysokoskolskeho studia v zahranici byla nabidnuta a ve finale mi bylo sdeleno, ze ji nemohu dostat jenom proto, ze jsem "cizinka", nicmene ktera na uzemi CR zije jiz pres 7 let, ma trvaly pobyt a radne odvadi ZP i SP :)

Dekuji za pripadnou odpoved.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).