Hlavní navigace

Darování nemovitosti - práva a povinnost

• (neregistrovaný) 80.78.146.---

22. 6. 2007 18:34

Dobrý den, rodiče na mě převedli chatu s věcným břemenem, které spočívá v jejich doživotním užívání. Chatu jsem důkladně uklidila. Vyhodila jsem 30let staré - slamníky, kanape červotočem prožrané plné myších hnízd, zatuchlé a plesnivé oblečení, záclony, závěsy. Na verandě jsem nechala vyspravit podlahu neboť se díky červotoči propadla. Celou chatu jsem musela důkladně vyčistit a omýt. Staré vyhozené věci jsem nahradila novými. To vše jsem dělala na základě otcova souhlasu. Bohužel matka, která mě nesnáší (druhé dítě chtěla syna) zmanipulovala otce, protože vyšla najevo pravda jejím "poklízení" a zakázali mě a mým dětem vstup na chatu. Prý smím chatu používat až po jejich smrti. Teď je situace taková, že chatu užívají rodiče (dle darovací smlouvy mají právo), ale bez mého svolení ji půjčují bratrovým dětem. Ti chatu využívají k rekreaci, pořádání mejdanů a zvou si tam i sourozence svých partnerů. Otec zmanipulovaný matkou vyhrožoval, že vymění zámky, protože dcera s mým vědomím si jela na chatu pro své věci. Zajímalo by mě, jaká práva a povinnosti mám jako majitel nemovitosti. Podotýkám, že věcné břemeno se týká pouze mých rodičů a spočívá v doživotním užívání. Dále podotýkám, že jsem odmítla platit elektřinu, protože chatu já i mé děti nevyužíváme. Pojistku v celé výši platím.Mockrát děkuji za odpovědˇ.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).