Hlavní navigace

DPP a nárok na stravné v cizí měně

  • (neregistrovaný) 217.213.91.---

    22. 6. 2007 22:32

    Vedu DE.Potřebuji vyslat brigádníky na zalesňovací práce do Švédska.Předpokládaná prac.doba nepřekročí 150 hod,takže bych použil DPP. Má tento brigádník nárok na stravné 50 euro/den a je to moje daňově uznatelná položka? S pozdravem Danilla Igor

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2007 22:48

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: DPP a nárok na stravné v cizí měně
      § 155 zákoníku práce - nárok cestovní náhrady je nutné s brigádníky sjednat (nejlépe přímo v DoPP), obecně z dohod o pracích konaných mimi pracovní poměr náro na cestovní náhrady neplyne. Pokud bude ujednání o CN, tak si vyplacené náhrady můžete uplatnit jako daňově uznatelný výdaj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).