Hlavní navigace

Odměny členů statutárních orgánů a.s.

  • (neregistrovaný) 213.19.27.---

    26. 6. 2007 14:41

    Prosím o radu, akciová společnost bude vyplácet dozorčí radě a představenstvu měsíčně odměny, jak se zdaní tyto odměny u osob, kteří jsou zároveň zaměstnanci a.s. a mají podepsané prohlášení poplatníka? Připočte se odměna k hrubé mzdě a odvede se i pojištění? Nebo se vždy musí zdanit 20% daní a pojištění se neodvádí? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2007 15:10

      Olina H (neregistrovaný) 85.70.205.---

      Re: Odměny členů statutárních orgánů a.s
      - zdaňuji stejně 20% zálohovou daní,i vlastní zaměstnance, i cizí,
      - odvody nejsou
      - vystavuji potvrzení o zdanitelných příjmech
      - i vlastní zaměstnanci mají v tomto případě povinnost podávat DP, i v případě, že nemají jiné příjmy do DP

    • 27. 6. 2007 8:45

      tat (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Odměny členů statutárních orgánů a.s
      pokud jsou zároveň zaměstnanci a mají podepsané DP, § 6 odst. 1 písm.c) se příjmy jako odměny členů stat.orgánů považují za příjmy ze ZČ, odměna se přičte k hrubé mzdě a tento součet je základem pro měsíční zálohu na daň z příjmů. Pokud by se jednalo o cizí, kteří u vás nemají podepsané DP, srazíte daň ve výši 20% a po skončení kal.roku vystavíte doklad o příjmech a sražených zálohách .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).