Hlavní navigace

řádná dovolená na mateřské dovolené

• (neregistrovaný) 85.71.126.---

26. 6. 2007 16:42

Dobrý den, od 07/2006 jsem byla na rizikovém těhotenství, nástup před porodem 10/2006 a nástup na mateřskou dovolenou od 05/2007.Mám nárok na dovolenou za rok 2007?Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2007 16:52

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: řádná dovolená na mateřské dovolené
      Těm datům nerozumím. Jaký nástup před porodem 10/2006? Kam nástup? Píšete, že v červenci 2006 jste již těhotná (na nemocenské?), pak nástup na mateřskou dovolenou nemůže být v květnu 2007 - to by to těhotenství trvalo nějak moc dlouho. Jak to je? Nebo tím myslíte to, že jste od července 2006 marodila, nástup na mateřskou byl v říjnu a nástup na rodičovskou dovolenou v květnu 2007? Pokud to myslíte takto, vznikl Vám nárok na celoroční výměru dovolené za rok 2007. Tuto jste si mohla vyčerpat ihned po skončení mateřské dovolené (nebyla by Vám krácená) a pak teprve nastoupit na rodičovskou dovolenou. Pokud jste po mateřské ihned nastoupila na rodičovskou, pak si tuto dovolenou můžete vyčerpat až Vám skončí tato rodičovská dovolená, ale už ji budete mít pokrácenou.

• 26. 6. 2007 17:36

Tereza (neregistrovaný) 85.71.126.---

Z jaké vyhlášky je tento nárok na dovolenou patrný? Sociálka o ničem takovém nemá ani tušení, a že nemám nárok na dovolenou?!

>Nebo tím myslíte to, že
      >jste od července 2006 marodila, nástup na mateřskou byl
      >v říjnu a nástup na rodičovskou dovolenou v květnu
      >2007? Pokud to myslíte takto, vznikl Vám nárok na
      >celoroční výměru dovolené za rok 2007. Tuto jste si mohla
      >vyčerpat ihned po skončení mateřské dovolené (nebyla by
      >Vám krácená) a pak teprve nastoupit na rodičovskou
      >dovolenou. Pokud jste po mateřské ihned nastoupila na
      >rodičovskou, pak si tuto dovolenou můžete vyčerpat až Vám
      >skončí tato rodičovská dovolená, ale už ji budete mít
      >pokrácenou.

• 26. 6. 2007 21:02

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Neodpověděla jste mi na můj dotaz, jak byla myšlena Vámi uváděná data. Já jsem Vám nepsala, že Vám nevznikl nárok na dovolenou. naopak jsem psala, že pokud to bylo tak, že jste byla do května 2007 na mateřské dovolené a pak jste nastoupila na na rodičovskou dovolenou, pak Vám nárok na dovolenou za rok 2007 vznikl. Ale protože jste si ji nevybrala ihned po skončení mateřské dovolené a nastoupila jste hned na rodičovskou dovolenou, teď už si ji vybrat nemůžete, ledaže by Vám zaměstnavatel povolil přerušení rodičovské dovolené. Ještě podle starého Zákoníku práce byste o ni mohla úplně přijít. Nový Zákoník toto pozměnil tak, že o ni nepřijdete, ale můžete si ji vybrat po skončení rodičovské dovolené. Ale bude Vám pokrácena pro neodpracované dny v důsledku rodičovské dovolené v roce 2007. Kdybyste si ji vybrala hned po skončení mateřské (ještě před nástupem na rodičovskou dovolenou), pak by Vám krácena nebyla a mohla jste si vybrat celoroční výměru. Sociálky se toto vůbec netýká. Vše najdete v Zákoníku práce, oddíl o dovolené - viz zákony nahoře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).