Hlavní navigace

Nesouhlas s výpovědí POMOC PROSÍM

 • (neregistrovaný) 89.29.28.---

  27. 6. 2007 10:03

  Zaměstnavatel dává prodejnu do pronájmu na pět let. Nyní my jeho zaměstnanci máme smlouvy na neurčito a on s náma rozvazuje pracovní poměr. Nový zaměstnavatel nám dá nové smlouvy se skušební dobou na dobu 5. let. Stávající zaměstnavatel se hájí tím,že nám sehnal práci a na odstupné nemáme nárok.Dnes máme sepisovat nové smlouvy ,ale s výpovědí která je dohodou s § 49 nesouhlasíme.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2007 10:08

   pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

   Re: Nesouhlas s výpovědí POMOC PROSÍM
   Žádnou dohodu bez odstupného nepodepisujte, trvejte na
   a)dohoda s odstupným
   b)výpověď s odstupným

   to že Vám sehnal práci neznamená, že nemusí platit odstupné

   Kdyby byl chytrý, tak bude postupovat jinak, proběhne po projednání přechod práv a povinností, Vy byste zůstali na pracvovišti za stejných podmínek s původní PS, jen by se změnil zaměstnavatel, ale to mu neříkejte, protože v tom případě nedostanete nic.

  • 27. 6. 2007 10:15

   baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

   Re: Nesouhlas s výpovědí POMOC PROSÍM
   Doba určitá může být jen 2 roky ne 5 let.

  • 27. 6. 2007 10:17

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Nesouhlas s výpovědí POMOC PROSÍM
   Pokud by se zaměstnavatelé spolu dohodli, že Vás nový zaměstnavatel převezme se všemi právy a povinnostmi, což znamená, že byste prostě zůstali pracovat na svém místě podle podmínek, které jste si sjednali v původních smlouvách, akorát že by se Váš zaměstnavatel nazýval jinak, to je podle Zákoníku možné. V tom případě by se ale nerozvazoval pracovní poměr, nesepisovaly by se nové pracovní smlouvy, v platnosti by zůstaly Vaše původní pracovní smlouvy, zaměstnavatelé by si Vás je převedli (a protože by žádné pracovní poměry nekončily, nejednalo by se ani o žádné případné odstupné).
   Pokud Vás ale nový podnikatel nepřebírá se všemi Vašimi právy a s platnými smlouvami, pak je nutné Vaše pracovní poměry ukončit. Zaměstnavateli nic nebrání navrhnout Vám skončení poměru dohodou. Vy na to ovšem nemusíte přistoupit a můžete trvat na výpovědi s dvouměsíční výpovědní lhůtou a s odstupným. Nebo se můžete dohodnout na skončení k nějakému dřívějšímu datu, ale uvést důvod rušení provozovny a v tom případě by Vám také náleželo odstupné. Na druhou stranu nový podnikatel není povinen Vás zaměstnat. Takže se může stát, že se oba domluví, že jestliže Vy si vymůžete výpovědi a odstupné u jednoho, ten druhý s Vámi pracovní smlouvu neuzavře.Můžete třeba netrvat na odstupném a vymínit si, že Vám ten nový nedá zkušení dobu. Všechno je to o smlouvání.
   Jen připomínám, že poměr na dobu určitou může být uzavřen pouze na maximálně 2 roky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).