Hlavní navigace

Výroční zpráva s.r.o. - termín - spěchá

  • (neregistrovaný) 77.104.252.---

    28. 6. 2007 11:37

    Dobrý den, letos poprvé tvoříme výroční zprávu. Protože jsme s.r.o. a máme jediného vlastníka (zahraničního), tvoříme ji jenom abychom splnily zákonnou povinnost. Tzn. zašleme ji pouze do sbílrky listin obchodního rejstříku. Nebo je potřeba ji zveřenovat i v obchodním věstníku?? Slyšela jsem něco o tom, že tato povinnost byla zrušena?
    Už máme schválenou účetní závěrku a zprávu nez.auditorů k uzávěrce, nyní je u podpisu zpráva o vztazích se spřízněnými osobami. V těchto dokumentech jsou podle mne už všechny náležitosti, které musí mít i výroční zpráva nebo???
    Takže by stačilo dát tyto dokumenty dohromady, prohlásit za výroční zprávu a nechat podepsat auditory?
    Je problém když podpis od auditorů na výroční zprávě bude až po 30.6.???
    Bohužel se mi nedaří sehnat naše auditory a musím dát odpověd jednatelům, jaký bude další postup....., proto prosím všechny o radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 6. 2007 13:21

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Výroční zpráva s.r.o. - termín - spě
      Tak jestli jsem pochopila, tak audit máte povinný...
      Skutečně se zveřejňuje v obchodním rejstříku, ale pouze v elektronické podobě. Její náležitosti jsou popsány v § 21 zákona o účetnictví, ale už tu bylo pár diskuzi na toto konkrétní téma - např. Zuzik tady napsala hezký souhrn, mrkněte tady
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=335086
      nebo zkuste třeba i jinde pomocí vyhledavače.
      Výroční zpráva by měla být sestavena samostatně, ale samozřejmě hodně údajů se překrývá s údaji v závěrce.
      Podpis auditorů může být kdykoliv i po 30.6.
      Možná mě někdo ještě doplní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).