Hlavní navigace

Příplatky a porušení pracovní kázně

  • (neregistrovaný) 83.208.157.---

    1. 7. 2007 10:57

    Dobrý den, ráda bych se zeptala:
    1) v případě, že zam-ec odpracuje práci přesčas v so a ne, náleží mu příplatek 25% za přesčas a 10% za práci v so,ne - tzn. 35%?

    2) pokud zam-ec v podstatě "okradl" zam-tele o cca 700,- Kč, je možno ho propustit ihned na základě §55 - porušení povinnost zvlášť hrubým způsobem?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2007 17:43

      Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

      Re: Příplatky a porušení pracovní kázně
      1) ano, příplatek 25 + 10 %. Za práci přesčas si může vybrat náhradní volno, příplatek za SO a NE se proplácí vždy.

      2) Co to znamená "okradl"??? Jak to máte ošetřeno, podchyceno???
      To jen aby jste neukončili PP a pak neskončili u soudu. V horším případě ještě nemuseli doplácet ušlou mzdu a zaměstnance vzít zpět do PP???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).