Hlavní navigace

Jednatel s.r.o.

  • (neregistrovaný) 77.48.45.---

    1. 7. 2007 18:55

    S.r.o. má dva jednatele, kteří jsou zárověň vlastníky společnosti. Musí být jednatelé zároveň zaměstnanci společnosti???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2007 22:18

      Pavel (neregistrovaný) 89.176.209.---

      Re: Jednatel s.r.o.
      Z hlediska pracovněprávního ne.

      Ale pokud jednatelé mají příjem, tak je ZDP podle § 6/2 považuje za zaměstnance.

      Hezký večer!

    • 1. 7. 2007 22:29

      Mirina (neregistrovaný) 84.42.219.---

      Re: Jednatel s.r.o.
      Otázka zněla: "Musí být jednatelé zároveň zaměstnanci společnosti ?"
      Těch POKUD může být více, . . . . mohou být dokonce evid. na ÚP a pobírat podporu.
      Jojo je to tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).