Hlavní navigace

Oprava ve státě EU - co s DPH?

  • (neregistrovaný) 85.71.10.---

    2. 7. 2007 8:18

    Prosím poraďte. Jsem přepravní mezinárodní firma. Měli jsme poruchu na nákladním autě v Německu, kde nám také byla v servisu provedena oprava. Řidič fakturu zaplatil na místě hotově. Nevím jak ale mám fakturu zaúčtovat, co s DPH? Servis je plátce DPH, mám udělat samovyměření DPH a přiznat na řádku 230 a 330?
    Děkuji za každou radu, s tímto si opravdu nevím rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2007 9:29

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Oprava ve státě EU - co s DPH?
      ---
      Jestliže jste poskytli pro fakturaci této služby plátci daně v německu svoje DIČ, zřejmě Vám za opravu bylo fakturováno bez daně, místo plnění se přesouvá do ČR (jako v našem §10/5) -práce na movité věci. Pak jste povinní jako příjemci této služby zdanit fakturovanou částku - §15/5 a uvést do DP jak uvádíte v dotazu.

    • 2. 7. 2007 9:37

      M. Kr. (neregistrovaný) 85.71.10.---

      Re: Oprava ve státě EU - co s DPH?
      Naše DIČ jim řidič neposkytl, fakturovali nám s jejich MWSt. a my jsme jim celkovou částku zaplatili. Právě proto si myslím, že podle § 10/5 bychom dodaňovat neměli. Ale nejsem si vůbec jistá. Prosím poraďte mi jak to tedy mám správně udělat s DPH a do jakého řádku v přiznání zapsat? Děkuji.

    • 2. 7. 2007 9:45

      Lenka P. (neregistrovaný) 83.208.129.---

      Re: Oprava ve státě EU - co s DPH?
      >>>Prosím poraďte. Jsem přepravní mezinárodní firma.
      >>>Měli
      >>>jsme poruchu na nákladním autě v Německu, kde nám
      >>>také
      >>>byla v servisu provedena oprava. Řidič fakturu
      >>>zaplatil na místě hotově. Nevím jak ale mám fakturu
      >>>zaúčtovat, co s DPH? Servis je plátce DPH, mám udělat
      >>>samovyměření DPH a přiznat na řádku 230 a 330?
      >>>Děkuji za každou radu, s tímto si opravdu nevím rady.
      >>---
      >>Jestliže jste poskytli pro fakturaci této služby
      >>plátci daně v německu svoje DIČ, zřejmě Vám za opravu
      >>bylo
      >>fakturováno bez daně, místo plnění se přesouvá do ČR
      >>(jako v našem §10/5) -práce na movité věci. Pak jste
      >>povinní jako příjemci této služby zdanit fakturovanou
      >>částku - §15/5 a uvést do DP jak uvádíte v dotazu.
      >
      >Naše DIČ jim řidič neposkytl, fakturovali nám s jejich
      >MWSt. a my jsme jim celkovou částku zaplatili. Právě
      Pokud jste jim DPH zaplatili, pak už nic nevyměřujete, ale ani nenárokujete odpočet.
      >proto si myslím, že podle § 10/5 bychom dodaňovat
      >neměli. Ale nejsem si vůbec jistá. Prosím poraďte mi jak to
      >tedy mám správně udělat s DPH a do jakého řádku v
      >přiznání zapsat? Děkuji.

    • 2. 7. 2007 9:58

      M. Kr. (neregistrovaný) 85.71.10.---

      Re: Oprava ve státě EU - co s DPH?
      Pani Barbaro, co myslíte vy, když nám fakturovali s daní?

    • 2. 7. 2007 10:32

      M. Kr. (neregistrovaný) 85.71.10.---

      Prosím paní Barbaro,zkuste mi ještě odp.
      >>>>>Prosím poraďte. Jsem přepravní mezinárodní firma.
      >>>>>Měli
      >>>>>jsme poruchu na nákladním autě v Německu, kde nám
      >>>>>také
      >>>>>byla v servisu provedena oprava. Řidič fakturu
      >>>>>zaplatil na místě hotově. Nevím jak ale mám fakturu
      >>>>>zaúčtovat, co s DPH? Servis je plátce DPH, mám udělat
      >>>>>samovyměření DPH a přiznat na řádku 230 a 330?
      >>>>>Děkuji za každou radu, s tímto si opravdu nevím rady.
      >>>>---
      >>>>Jestliže jste poskytli pro fakturaci této služby
      >>>>plátci daně v německu svoje DIČ, zřejmě Vám za opravu
      >>>>bylo
      >>>>fakturováno bez daně, místo plnění se přesouvá do ČR
      >>>>(jako v našem §10/5) -práce na movité věci. Pak jste
      >>>>povinní jako příjemci této služby zdanit fakturovanou
      >>>>částku - §15/5 a uvést do DP jak uvádíte v dotazu.
      >>>
      >>>Naše DIČ jim řidič neposkytl, fakturovali nám s
      >>>jejich
      >>>MWSt. a my jsme jim celkovou částku zaplatili. Právě
      >>Pokud jste jim DPH zaplatili, pak už nic
      >>nevyměřujete,
      >>ale ani nenárokujete odpočet.
      >>>proto si myslím, že podle § 10/5 bychom dodaňovat
      >>>neměli. Ale nejsem si vůbec jistá. Prosím poraďte mi
      >>>jak to
      >>>tedy mám správně udělat s DPH a do jakého řádku v
      >>>přiznání zapsat? Děkuji.
      >
      >Pani Barbaro, co myslíte vy, když nám fakturovali s
      >daní?

    • 2. 7. 2007 12:09

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Prosím paní Barbaro,zkuste mi ještě
      Tak v tom případě si myslím, že jestliže jste jim neposkytli Vaše DIČ, místo plnění je v kde byla služba poskytnuta, tudíž v Německu.
      Takže z toho plnění Vám nevzniká povinnost přiznat a zaplatit daň dle §15 a do DP neuvádíte.

    • 2. 7. 2007 12:15

      M. Kr. (neregistrovaný) 85.71.10.---

      Re: Prosím paní Barbaro,zkuste mi ještě
      Moc Vám děkuji za ochotu. Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).