Hlavní navigace

Koupě os.vozidla-do jaké částky?

  • (neregistrovaný) 193.85.18.---

    2. 7. 2007 14:08

    Dobrý den, majitel kupuje do firmy osobní vozidlo, které má hodnotu více než milion korun. Je to tak, že je daná zákonem maximální částka, kterou pokud přesáhnu, tak výdaje jsou nedaňové? Jde o leasing. Děkuji předem všem kdo poradí

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2007 14:31

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Koupě os.vozidla-do jaké částky?
      Zřejmě máte na mysli omezení pořizovací ceny podle § 29 odst. 10 ZDP.

    • 2. 7. 2007 15:01

      Michala (neregistrovaný) 193.85.18.---

      Re: Koupě os.vozidla-do jaké částky?
      Ano to jsem měla na mysli. Takže jsem se dočetla, že maximálně do 1 500 000,- Kč.¨Pokud by teda pořizovací cena přesáhla tuto částku jedná se o výdaje nedaňové? A pokud je vozidlo na leasing? Počítá se né pořizovací cena, ale cena celkem i s přeplacením leasingu? Děkuji

    • 2. 7. 2007 15:27

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Koupě os.vozidla-do jaké částky?
      "U osobního automobilu kategorie M1 přesáhne-li nájemné podle smlouvy o finančním pronájmu s následnou koupí za celou dobu trvání nájmu částku 1 500 000 Kč, uznává se jako výdaj (náklad) za celou dobu trvání nájmu pouze nájemné ve výši 1 500 000 Kč a v jednotlivých zdaňovacích obdobích pouze poměrná část z 1 500 000 Kč připadající na příslušné zdaňovací období."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).