Hlavní navigace

Dohoda o provedení práce, poradíte?

  • (neregistrovaný) 90.176.61.---

    2. 7. 2007 15:08

    Dobrý den, mám dotaz ohledně dohody o provedení práce. Zaměstnanec (není OSVČ), který je zaměstnán u jiné než naší firmy pro nás něco udělal a za to dostal odměnu, která mu byla zaslána na účet. Bohužel se tak stalo ke konci června, tudíž se nepočkalo do zpracování mezd. Naše mzdová mi řekla, že když už to bylo vyplaceno a už se to nebude opakovat, tak neodvedeme daň (nejsme zaregistrováni ke srážkové dani). Myslíte, že to není problém? A jak se to bude účtovat?
    Také mi sdělila, že už neexistuje smlouva o dílo, je tomu tak?
    Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2007 15:11

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Dohoda o provedení práce, poradíte?
      Klidně zaplaťte v červnu , odveďte daň a zaslanou částku odečtete jako vyplacenou zálohu.

    • 2. 7. 2007 16:05

      danca (neregistrovaný) 90.176.61.---

      Re: Dohoda o provedení práce, poradíte?
      A nemyslíte, že bude tato činnost osvobozená dle §10/3/a ZDP? Že se jedná o příležitostnou činnost? Ta naše mzdová to mohla takto myslet.. Zaměstnanec pro nás nic již dělat nebude a vešel se do částky 20.000,-.

    • 3. 7. 2007 11:05

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Dohoda o provedení práce, poradíte?
      Psala jste, že se jedná o dohodu o provedení práce,závislá činnost- zdanit.í

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).