Hlavní navigace

Zápis změny do rejstříku SVJ

• (neregistrovaný) 83.208.165.---

3. 7. 2007 9:49

Dobrý den,
    obracím se na Vás, protože si nevím rady. Jsem v právních věcech naprostý laik takže Vás prosím o trpělivost jestli se budu ptát hloupě.
    Naše SVJ vzniklo v květnu r. 2002, volební období 5 let, 5 členů výboru, zvolen předseda, místopředseda.
    Letos po 5 letech svoláno shromáždění zvolen nový výbor - odstoupil předseda, zvolen nový člen, ostatní 4 členové zůstávají ve výboru.
    Následně schůze výboru zvolen předseda (ve starém výboru vykonával funkci místopředsedy), dále zvolen místopředseda (ve starém výboru byl člen výboru)
    Čeká nás návrh na zápis změny do rejstříku Společenství.
    Dívala jsem se na ten formulář na webu, ale vůbec nemá zdání jak se to tam vypisuje a co vše se k tomu přikládá.
    Např. kdo je Navrhovatel Společenství nebo já jako předseda. Jaké tam uvést datumy vzniku a zániku. Jestli vycházet ze zápisu z první schůze výboru nebo ze schůze shromáždění. Jsem z toho jelen.
    Děkuji za každou pomoc
    Marcela

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2007 10:53

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Re: Zápis změny do rejstříku SVJ
      Koukněte na

www.spolecenstvi.okinfo.cz

tam se to řešilo.

Hezký den!

• 3. 7. 2007 11:44

Marcela (neregistrovaný) 83.208.165.---

Děkuji za doporučení, ale tento web sleduji pravidelně a bohužel mnoho konkrétních ospovědí jsem tam nenašla spíše dohady.
      Potřebovala bych spíše praktické konkrétní rady
      Děkuji všem za rydy Marcela

• 3. 7. 2007 15:05

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

>>>členové zůstávají ve výboru.
      >>>Následně schůze výboru zvolen předseda (ve starém
      >>>výboru vykonával funkci místopředsedy), dále zvolen
      >>>místopředseda (ve starém výboru byl člen výboru)
      >>>Čeká nás návrh na zápis změny do rejstříku
      >>>Společenství.
      >>>Dívala jsem se na ten formulář na webu, ale vůbec
      >>>nemá
      >>>zdání jak se to tam vypisuje a co vše se k tomu
      >>>přikládá.
      >>>Např. kdo je Navrhovatel Společenství nebo já jako
      >>>předseda.
      Navrhovatel je PO- tedy SVJ, předseda a další člen podepisuje návrh vzadu, ověřené podpisy
      Jaké tam uvést datumy vzniku a zániku.
      Odcházejícího musíte napsat do kolonky vymazávaný, nového jako zapisovaný údaj
      >>>Jestli
      >>>vycházet ze zápisu z první schůze výboru nebo ze
      >>>schůze
      >>>shromáždění.
      Nový člen výboru dnem schválení volny na shromáždění, předseda a místopředseda dnem konání schůze výboru, oba dokumenty musí být přiloženy k návrhu.
      Pozor, jestli nemáte ve Stanovách, že změny orgánu SVJ musí být za přítomnosti notáře, to by musel být zápis.
      Snad Vám to pomůže, pokud ne, dejte mejl a můžeme to dotáhnout už mimo BC.
      Jsem

• 4. 7. 2007 7:55

Marcela (neregistrovaný) 83.208.165.---

Re: Zápis změny do rejstř. SVJ-pro páju
      Velice vám děkuji za rady to je přesně to co jsem potřebovala vědět. Můj e-mail je "mar.pro@seznam.cz".
      Mám ještě několik nejasností.
      V sekci - orgán společenství je ještě kolonka "den vzniku členství" a "den zániku členství" tam se píše jaké datum?
      V závěrečné části píšete, že se napíše jako navrhovatel předseda a další člen výboru. Májí se zapsat do kolonky "Tento návrh podává navrhovatel" nebo do kolonky "Tento návrh podává zástupce navrhovatele"? Já si myslím, že do té druhé.
      Ještě bych se ráda něco dozvěděla co všechno je třeba k tomuto návrhu přiložit a kolikrát. Vím, že musí být Výpis z katastru nemovitostí a nějaké podpisové vzory, předpokládám, že jen od těch členů, u kterých se měnila funkce a u nově zvoleného člena. Také mi někdo říkal, že snad musí být i ověřené podpisy na zápisu ze schůze shromáždění (jako těch co to zapsali).Ty názory se tak různí, že v tom mám teď zmatek, ráda bych si to nějak ujasnila.
      Pokud by Vás to neobtěžovalo mohl by jste mi odpovědět na meil.
      Budu na tom návrhu pracovat přes svátky a určitě ještě narazím na nějaké nejasnosti, které bych s Vámi eventuelně ráda probrala.(Teda pokud Vás to nebude obtěžovat).
      S pozdravem Marcela

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).