Hlavní navigace

Provize z nemecka

  • (neregistrovaný) 212.24.150.---

    3. 7. 2007 12:08

    Dobry den,
    prosim o pomoc ani z predchozich clanku a diskuzi si nevim rady.
    jsme firma ktera nemecke firme jejim mjmenem na jeji ucet zprostredkovava obchody s vyrobnim zarizenim do tovaren v CR.
    Prisla nam kopie faktury o zprostredkovanem obchodu z ktera nam je uhrazena provize. jsme tuto provizi zdanovat DPH pripadne na kterem radku danoveho priznani uvadet. Nemecka firma je platcem dane.
    predem dekujeme vsem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2007 16:19

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: provize z nemecka
      ----------
      Chápu správně, že Vám německá firma (plátce daně ) účtuje Váš nárok na provizi?
      Poskytujete službu spočívající v zajištění zboží dle §10/12c, pro osobu registrovanou k dani v jiném členském státě než ve kterém je místo plnění zajištěné služby - viz. §10/13, místo plnění se tedy "presouvá" do Německa.
      Jelikož bych asi nevěděla jak takovou "fakturu" od němců zaúčtovat, vystavilabych vlastní doklad dle §33 zák. o DPH.
      (Možná však na to budude mít někdo jiný názor.)
      Toto plnění se pak uvádí do řádku 510 DP (služba s místem plnění mimo tuzemsko)

    • 3. 7. 2007 18:22

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: provize z nemecka
      Souhlasím s Barbarou, oni Němci dělají na provize " gutschrifty" tedy dobropisy a na jejich základě my vystavíme fa na provizi.

    • 3. 7. 2007 20:31

      kojot (neregistrovaný) 88.102.174.---

      Re: provize z nemecka
      My postupujeme přesně tak, jak je výše uvedeno, že na "gutschrift" vystavíme fakturu, resp. daňový doklad a zašleme zprostředkovateli. Předpokládám, že zprostředkovatel i vy jste plátci DPH. Povinnost vystavit daňový doklad vyplývá přímo ze zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).