Hlavní navigace

Registrace k DPH

  • (neregistrovaný) 88.103.230.---

    3. 7. 2007 13:47

    Dobrý den,
    můj klient podniká v oboru poskytování finančních služeb,které je osvobozeno od DPH.V rámci své činnosti ale proškoluje další spolupracovníky,kterým účtuje za proškolení 1000,-Kč.Poradíte mi prosím,jak zde správně počítat obrat k registarci k DPH.Děkuji předem za radu Jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2007 10:29

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Registrace k DPH
      *** To "proškolování" se nevejde do osvobozeného plnění podle §54? Pokud by se vešlo a bylo taky osvobozené, pak dle §95/8 by nemusel podávat přihlášku k DPH při překroční obratu. Pokud by se nevešel tím proškolováním do osvobozených, pak do obratu zahrnujete osvobozenou činnost i to proškolování (§6/2). Ale zase v případě, že by šlo o příležitostnou nebo doplňkovou čiinnost, tak by se tato do obratu nezapočítavala. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).