Hlavní navigace

dovolena - 12ti hod. směny

• (neregistrovaný) 147.231.6.---

3. 7. 2007 14:54

dobry den, i kdyz jsem precetla radu prispevku na toto tema, nejsem stale moudra. Jedna se o pripad vratneho, ktery ma rozvrzene pracovni smeny - kratky tyden 2 dny po 12 hod., dlouhy 5 dni po 12ti hod. Pracovni dobu ma udajne rozvrzenou na 40 hod. tydne a ma narok na dovolenou 25 dni po 8mi hodinach.
    V jeho firme mu doporucuji, aby si psal dovolenku na cele tydny, nikoliv na skutecne neodpracovane dny, resp. v pripade kdy neodpracuje z duvodu dovolene 2 dny v kratkem tydnu si napsal dovolenku na 3 dny. Na sobotu a nedeli, je-li jeho pracovnim dnem, si dovolenku napsat nesmi, program pry neumoznuje zadani a na dny pracovniho volna se dovolenka psat nesmi, pripadny pozadavek na dovolenou v techto dnech musi resit neplacenym volnem nebo rozepsanim dovolene na jine dny. Postup mi nepripada zrovna spravny, domnivam se, ze by se mel narok na dovolenou prepocitat, tj. z 25 dnu by se stalo 16 dni /postup vypoctu popsany p. Jirkou/ a mely by se mu hradit nahrady za dovolenou za skutecne neodpracovane dny a hodiny /tzn. ze 1 den dovolene by cinil nahradu za 12 hod., ale celkova dovolena by cinila pouze pokracene dny tak, aby se podminky proplacene dovolene srovnaly s ostatnimi pracovniky, pracujicimi po 8mi hod./. Dekuji za pripadnou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).