Hlavní navigace

Potvrzení o příjmu pro soc.dávky

  • (neregistrovaný) 85.71.199.---

    4. 7. 2007 8:26

    Zaměstnanec si za rok 2005 i 2006 dával společné zdanění manželů.
    Přišel s tím, že mu mám vyplnit příjmy za rok 2006 do Potvrzení, že mu to tak řekli na úřadě. Tak jsem mu tedy vyplnila čisté příjmy za 2006 i přesto, že si myslím, že pokud podával společné zdanění, není to potřeba. Jenže on se opět vrátil s tím, že mám potvrdit pouze vyplacené roční zúčtování za 2005 nebo nulu tehdy, když jsem mu zúčtování nedělala. To mi tedy nejde do hlavy. To mám tedy vyplnit nulu do kolonky příjmy ze závislé činnosti a potvrdit? To se mi tedy nezdá, vždyť to není pravda! Máte někdo zkušenost co s tím? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2007 9:03

      mio (neregistrovaný) 212.80.81.---

      Re: Potvrzení o příjmu pro soc.dávky
      >Zaměstnanec si za rok 2005 i 2006 dával společné
      >zdanění manželů.
      >Přišel s tím, že mu mám vyplnit příjmy za rok 2006 do
      >Potvrzení, že mu to tak řekli na úřadě. Tak jsem mu
      >tedy vyplnila čisté příjmy za 2006 i přesto, že si
      >myslím, že pokud podával společné zdanění, není to potřeba.
      >Jenže on se opět vrátil s tím, že mám potvrdit pouze
      >vyplacené roční zúčtování za 2005 nebo nulu tehdy, když
      >jsem mu zúčtování nedělala. To mi tedy nejde do hlavy.
      >To mám tedy vyplnit nulu do kolonky příjmy ze závislé
      >činnosti a potvrdit? To se mi tedy nezdá, vždyť to
      >není pravda! Máte někdo zkušenost co s tím? Děkuji.
      > Do kolonky příjmy ze sam.vyd.činnosti do řádku a napíšu FU a
      >v případě,že mu byli vyplaceny nemoc. dávky vyplním do řádku b
      > výši a potvrdím

    • 4. 7. 2007 9:04

      JCis (neregistrovaný) 83.208.24.---

      Re: Potvrzení o příjmu pro soc.dávky
      Píšete, že si za rok 2005 dělal společné zdanění, takže případný přeplatek dostal v roce 2006 od FÚ. Do potvrzení žádné příjmy nepište, zjistí si je na FÚ.
      Do potvrzení píšete jen příjmy, které nebyly uvedeny v daňovém přiznání.

    • 4. 7. 2007 9:25

      M.S. (neregistrovaný) 85.71.199.---

      Re: Potvrzení o příjmu pro soc.dávky
      No to je právě to, také jsem si myslela, že v tomto případě nevyplňuji nic, ale na úřadě trvají na tom, že já musím potvrdit nulu. Ne tedy tak, že nic nevyplňuji, ale že vyplním nulu a tu potvrdím a to se mi právě nezdá. Vždyť je tam uvedeno, že jde o příjmy podle § 6. I když tedy chápu, že pokud by měl zúčtování 2005, tak by se to museli nějak dozvědět, ale pořád mi leží v hlavě, jak já můžu příjmy podle § 6 vyplnit nula, když samozřejmě příjmy měl.

    • 4. 7. 2007 9:47

      JCis (neregistrovaný) 83.208.24.---

      Re: Potvrzení o příjmu pro soc.dávky
      Tak tam napište jak psal(a) mio - FÚ, dopište nemoc.dávky, jestli měl a to potvrďte. On kolikrát ani úřad neví, co vlastně chce...

    • 4. 7. 2007 9:52

      M.S. (neregistrovaný) 85.71.199.---

      Re: Potvrzení o příjmu pro soc.dávky
      Tak jsem tam teď volala, řekli, že mám potvrdit čisté příjmy a dopsat dovětek, že roční zúčt. 2005 nebylo provedeno a je tedy nula. Tak snad už budou spokojeni. Děkuji.

    • 4. 7. 2007 23:15

      xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

      Re: Potvrzení o příjmu pro soc.dávky
      do potvrzení dejte příjem nula a napište poznámku, že za r. 2005 i za r. 2006 podával daň.přiznání na FÚ
      pokud bych prováděla RZD za r. 2005 ve firmě - píšu do kolonky příjem vratku daně (k částce píšu poznámku vratka daně za r. 2005) a dále poznámku, že za r. 2006 podával daň.př. na FÚ
      do kolonky 2. napíšu vyplacené nemoc.dávky (velká organizace)
      také se mi již stalo, že dotyčný zaměstnanec byl povinen podat daň.př. na FÚ, ale nepodal ho, takže jsem potvrdila nulu s poznámkou, že podával daň.př.na FÚ a pak jsme se trochu s FÚ dohadovali, neboť nejprve chtěli ode mě potvrdit celý příjem - ale to je zase jiný problém

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).