Hlavní navigace

je to dovoz zboží nebo pořízení zboží?

  • (neregistrovaný) 82.142.127.---

    4. 7. 2007 11:37

    Dostali jsme zboží přímo z Japonska - procleno na JSD (na kterém je uvedena japonská firma jako odesílatel a my jako příjemce) a fakturu z Japonska, na které je německá firma jako odběratel a my jako příjemce.

    Skutečnou fakturu, kterou zaplatíme, máme od německé firmy.

    Váhám, zda z hlediska DPH to bude pořízení zboží nebo dovoz zboží.
    Můžete mi poradit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2007 11:56

      Jitka (neregistrovaný) 90.176.173.---

      Re: je to dovoz zboží nebo pořízení zbož
      Já bych to pojala jako dovoz, neb §20 zákona o DPH říká, že dovozem zboží se rozumí vstup zboží z třetí země na území Evropského společenství.
      Jitka

    • 4. 7. 2007 12:13

      Jana (neregistrovaný) 217.117.215.---

      Re: je to dovoz zboží nebo pořízení zbož
      Já bych to vzala jako pořízení z EU, protože fakturu máte od německé firmy. Brala bych to tak, že pro tu německou firmu je to dovoz ze třetí země a pro vás už jako z EU.

    • 4. 7. 2007 22:26

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: je to dovoz zboží nebo pořízení zbož
      -------
      Rozhodující pro stanovení jestli se jedná o pořízení zboží z EU, nebo o dovoz je, kdo propustil zboží do volného oběhu v EU, zda-li německá firma, nebo Vy.
      Z popisu vyplývá, že JSD je na Vaši firmu. Pokud Vám ale německá firma prodala zboží před propuštěním do volného oběhu, měla být uvedena na JSD jako prodávající ona(ne japonci) , Vy jako příjemce. Kdyby německá firma propustila zboží do volného oběhu bylo by JSD na jeji jméno, a pro Vás by to následně bylo pořízení z EU.

    • 7. 7. 2007 19:00

      zd (neregistrovaný) 86.49.117.---

      Re: paní Barbaro, ještě prosím o odpověď
      >>>>Dostali jsme zboží přímo z Japonska - procleno na JSD
      >>>>(na kterém je uvedena japonská firma jako odesílatel
      >>>>a
      >>>>my jako příjemce) a fakturu z Japonska, na které je
      >>>>německá firma jako odběratel a my jako příjemce.
      >>>>
      >>>>Skutečnou fakturu, kterou zaplatíme, máme od německé
      >>>>firmy.
      >>>>
      >>>>Váhám, zda z hlediska DPH to bude pořízení zboží nebo
      >>>>dovoz zboží.
      >>>>Můžete mi poradit?

      >>>Já bych to pojala jako dovoz, neb §20 zákona o DPH
      >Rozhodující pro stanovení jestli se jedná o pořízení
      >zboží z EU, nebo o dovoz je, kdo propustil zboží do
      >volného oběhu v EU, zda-li německá firma, nebo Vy.
      >Z popisu vyplývá, že JSD je na Vaši firmu. Pokud Vám
      >ale německá firma prodala zboží před propuštěním do
      >volného oběhu, měla být uvedena na JSD jako prodávající
      >ona(ne japonci) , Vy jako příjemce. Kdyby německá firma
      >propustila zboží do volného oběhu bylo by JSD na jeji
      >jméno, a pro Vás by to následně bylo pořízení z EU.

      Paní Barbaro, moc děkuji, ale co teď by se s tím mělo udělat, když JSD už je vystaveno tak, že odesílateli jsou Japonci a příjemci my?
      Mám na to dvě faktury - jednu od Japonců, ta šla se zbožím a k té je to JSD (na té jsme uvedeni my jako příjemce s tím, že fakturovat se bude Němcům a uvedené ceny jsou pro Němce).

      Druhou fakturu mám od Němcou s cenami pro nás.

      Bude rozhodující porovnat datum JSD s datumem německé faktury pro stanovení, zda dovoz nebo pořízení? Nebo to mám prostě vzít jako dovoz z třetí země?
      Ale pokud bych to vzala jako dovoz z třetí země, co by to pak bylo pro ty Němce, kteří nám to prodávají? Měla bych to asi s nimi mít nějak sladěné?

      Moc děkuji za radu.

    • 9. 7. 2007 18:59

      zd (neregistrovaný) 82.142.127.---

      Re: děkuji
      Děkuji Vám všem za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).