Hlavní navigace

Prodej českému plátci-zboží na SR-spěchá

  • (neregistrovaný) 85.207.40.---

    4. 7. 2007 16:17

    Dobrý den,

    můžete mi někdo prosím poradit, jak postupovat při vystavení faktury? My, česká firma prodáváme českému odběrateli, ale zboží chce vyvézt na Slovensko? Bude faktura vystavena s daní nebo bez daně? Nebo se musíme přihlásit k dani na Slovensku, protože uskutečnění zdanitelného plnění je tam?
    Děkuji za rychlou odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2007 18:12

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Prodej českému plátci-zboží na SR-sp
      Pokud dodáváte zboží tuz.plátci DPH, pak bude s DPH, místo plnění §7 ZDPH .
      V případě, že Vám Váš odběratel dodá slov.DIČ ( má provozovnu v SR a je tam zaregistrován), pak fakturujete jako osvobozené a povinnost přiznat daň přechází na něj v SR a je nutné, aby Vám doložil, že zboží skončilo skutečně na Slovensku. Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).