Hlavní navigace

Zvýhodnění na dítě - prosím nutné

  • (neregistrovaný) 86.61.142.---

    5. 7. 2007 13:04

    Stala se mi hrozná věc. Teď jsem zjistila, že od ledna uplatňuji u zaměstnankyně - důchodkyně slevu na dítě, těch 500,--Kč/měs. S hrůzou jsem zjistila, že je to úplný nesmysl. Co teď?Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 7. 2007 13:30

      tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: zvýhodnění na dítě - prosím nutné
      on to až tak úplný nesmysl není, i důchodci můžete poskytovati zvýhodnění na dítě, ale ve vašem případě,jak píšete, to bylo asi neoprávněně. ZDP § 38 i ) odst. 5) - Pokud plátce daně poskytl poplatníkovi daňové zvýhodnění vyšší, než měl podle tohoto zákona, může dlužnou částku na daňovém zvýhodnění dodatečně srazit, pokud neuplynulo 12 měsíců od doby, kdy bylo daňové zvýhodnění nesprávně poskytnuto

    • 5. 7. 2007 13:55

      SS (neregistrovaný) 86.61.142.---

      Re: zvýhodnění na dítě - prosím nutné
      Takže pani srazím 2500,-- Kč /500,-- x 5měsíců/ a pošlu to fin. úřadu?

    • 5. 7. 2007 14:20

      tat (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: zvýhodnění na dítě - prosím nutné
      o tu částku snížíte odvod daně v následujícím měsíci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).