Hlavní navigace

srážka v VI.mzdě za absenci v VII?

• (neregistrovaný) 82.142.65.---

6. 7. 2007 9:45

dobrý den, jde to ? zaměstnanec nastoupil 26.6, odpracoval 1 den, od 27.6. má absenci,2.7.mu zaměstnavatel poslal zrušení ve zkuš.době, tzn.,že má absenci ještě 2.7. (1.7. se nebere,je to neděle ??). za áčka jsme mu srazila ZP v červnu, má k výplatě ještě
    413 korun, můžu mu z této výplaty srazit za 1 den absence v červenci? a jak se to proúčtuje v červenci, tam mi vyjde minusová dobírka ? za červenec 2.7. počítám ZP následovně: 8000/31*13,5%, tj. 35 Kč - je to dobře nebo musím spočítat odvod za 2 kal.dny. Myslím, že jen na pondělí,protože jen tam mu vykážu absenci, nebo musí zaplatit poměrnou část za červenec, to by bylo 2/31*8000 = zdrav.pojištění ze 480 korun, což by bylo 65 korun a můžu mu "vzít" z červnové mzdy těch kolik teď - 35 nebo 65 korun za áčko v červenci? děkuju moc
    nějak jsem se do toho zapletla ... :-(
    budu vděčná za každou radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 7. 2007 18:20

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: srážka v VI.mzdě za absenci v VII?
      Neomluvená absence se počítá na kalendářní dny, tzn., že v červnu má 4 KD A, červenci má 2 KD absence - pokud ukonč.PP 2.7.07.
      Spočítáte mzdu za červen (1 PD) a uzavřete, spočítáte mzdu za červenec (zatím jen "ručně") a zjistíte, kolik bude činit mínusová výplata - o tuto částku zašlete na jeho účet za červen méně a až vypočítáte červencovou mzdu (bude mínusová), tak tyto zadržené peníze dáte hotově do pokladny a zašlete dotyčnému doklad o tom, že peníze vyrovnal do pokladny.
      Jinak se to pravděpodobně dělat nedá, pokud o ty peníze nechcete jako firma přijít, neboť pochybuji, že by Vám je dobrovolně přinesl do pokladny.

• 6. 7. 2007 20:10

Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

Zrušit PP ve zkušební době můžete až ke dni doručení - převzetí zásilky nebo po 10 dnech uložení na poště. Jestli jste tedy odeslali dopis 2. 7., pak musíte ještě čekat a napočítat další dny "A".

• 6. 7. 2007 20:23

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

verčo,víte to určitě s tím doručením ? já se na to ptala a bylo mi řečeno, že doručením splní zaměstnavatel svou povinnost,ale prac.poměr končí dnem uvedeným v písemném dokumentu, tzn.,pokud jsme posílali 2.6. s tím, že prac.poměr končí ve zkuš.době 2.6.- končí PP 2.6., ale pokud bychom neuvedli do písemné formulace den ukončení, pak končí dnem doručení, tzn. dnem kdy si zaměstnanec převzal nebo dnem kdy odmítnul nebo posledním dnem 10 denní lhůty kdy si nevyzvedl.
      paní xy -peníze mu jdou na účet, já mu tedy mimořádnou zálohou ve mzdě za červen srazím ,myslím, že za dva dny A za červenec - to bylo 65 kč, dostane o to méně, ale nevím, jak je dám fyzicky do pokladny ? ony budou jaiko deponované na účtě a v červenci je dám mínusovou zálohou, tím se mi to vyruší, ano ?

• 6. 7. 2007 20:50

xy (neregistrovaný) 62.204.241.---

Místo 2.6. myslíte 2.7. - tzn., že za červenec bude ZP =
      (8000:31)x2x13,5%=70 Kč
      lze to také udělat tak, jak píšete - zálohu v červnové mzdě a nechat deponované na účtu firmy
      a v červencové mzdě srovnat
      jak je to s doručením - to přesně nevím (nemám u sebe zákoník práce s poznámkami)

• 6. 7. 2007 20:56

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

jo, pardon, myslela jsem 2.7., díky za pomoc :) a s tím doručením už jsem si myslela, že to znám a verča mě nalomila, přesto si myslím, že je to tak, jak jsem psala, děkuji a pěkný zbytek večera !

• 7. 7. 2007 19:17

Verča (neregistrovaný) 77.48.45.---

35 nebo 65 korun za áčko v červenci? děkuju moc nějak jsem se do toho zapletla ... :-(
      budu vděčná za každou radu

Neomluvená absence se počítá na kalendářní dny, tzn.,že v červnu má 4 KD A, červenci má 2 KD absence - pokud ukonč.PP 2.7.07.
      Spočítáte mzdu za červen (1 PD) a uzavřete, spočítáte mzdu za červenec (zatím jen "ručně") a zjistíte, kolik bude činit mínusová výplata - o tuto částku zašlete na jeho účet za červen méně a až vypočítáte červencovou mzdu (bude mínusová), tak tyto zadržené peníze dáte hotově do pokladny a zašlete dotyčnému doklad o tom, že peníze vyrovnal do pokladny. Jinak se to pravděpodobně dělat nedá, pokud o ty peníze nechcete jako firma přijít, neboť pochybuji, že by Vám je dobrovolně přinesl do pokladny.

paní xy -peníze mu jdou na účet, já mu tedy mimořádnou zálohou ve mzdě za červen srazím ,myslím, že za dva dny A za červenec - to bylo 65 kč, dostane o to méně, ale nevím, jak je dám fyzicky do pokladny ? ony budou jaiko deponované na účtě a v červenci je dám mínusovou zálohou, tím se mi to vyruší, ano ?
      >>
      >>Místo 2.6. myslíte 2.7. - tzn., že za červenec bude
      >>ZP
      >>=
      >>(8000:31)x2x13,5%=70 Kč
      >>lze to také udělat tak, jak píšete - zálohu v
      >>červnové
      >>mzdě a nechat deponované na účtu firmy
      >>a v červencové mzdě srovnat
      >>jak je to s doručením - to přesně nevím (nemám u
      >>sebe
      >>zákoník práce s poznámkami)
      >>
      >jo, pardon, myslela jsem 2.7., díky za pomoc :) a s
      >tím doručením už jsem si myslela, že to znám a verča mě
      >nalomila, přesto si myslím, že je to tak, jak jsem
      >psala, děkuji a pěkný zbytek večera !

§ 334 - 337 ZP. Je to tak, jak jsem napsala - PP končí až tehdy, kdy se to zaměstnanec dozví nebo by se dozvěděl, pokud by si zásilku převzal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).