Re: Fakturace v hodinovce - může se nebo
Myslím si, že zcela záleží na Vaší dohodě s dodavatelskými firmami jakou formou stanovíte cenu za odvedenou službu, zda hodinově (tak jak uvádíte) nebo za určitou část stavby. Doporučuji, aby dodavatelé na fakturu uváděli podrobnější popis provedených prací, popř. přiložili stavební deník s pracemi, které prováděli vč. odpracovaných hodin. Pro finanční úřada je vhodné mít připravenu smlouvu, ze které bude vše výše uvedené zřejmé.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
9. 7. 2007 11:27
Dobrý den, jsme akciová společnost zabývající se stavební činností. Máme své zaměstnance a současně nám fakturují různá družstva, s.r.o. a živnostníci. A nyní se chci zeptat zda tyto firmy a i živnostníci nám můžou fakturovat v hodinovce, tzn. že na faktuře bude např. 1000 hod x 130 kč = 130.000,00 Kč. Je to správné? Neměla by na to firma spíše zaměstnat lidi na dohody o provedení práce? Nevíte jak na to pohlíží správce daně, když vidí fakturaci na které je napsán text, počet hodin, cena za hodinu a celkem, případně DPH? Ti lidé dělají s naším materiálem, ale jinak veškeré nářadí, ošacení, bezpečnostní prvky mají svoje.
Předem děkuji všem zúčastněným za rady a připomínky.