Hlavní navigace

nezdanitelná část základu daně

  • (neregistrovaný) 217.64.1.---

    9. 7. 2007 12:23

    Prosím o radu,
    kontrola na závislou činnost na rok 2005. Jak je to při změně nebo zániku životního pojištění a vzniku nového? Musí se nějak dodaňovat? Slyšela jsem, že pokud není skeva vyšší než 6.000,- Kč za rok tak se nemusí. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2007 12:48

      JCis (neregistrovaný) 83.208.24.---

      Re: nezdanitelná část základu daně
      Pokud se převedlo pojistné na další smlouvu splňující podmínky dle zákona o daních z příjmů, tak se nic neděje. Pokud pojistné dostal zaplaceno zpět, tak částky, o které si snižoval daňové základy, vstupují do dílčího daňového základu dle §10 - takže si musí dát přiznání. Ovšem platí limit 6000,- Kč - to se pak přiznání dávat nemusí - viz. §38g (2) zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).