Hlavní navigace

Darování a kompenzace a dan

  • (neregistrovaný) 89.102.223.---

    9. 7. 2007 14:54

    Dobrý den, rodiče chtějí darovat svému synovi dum - odhad na 1885tis. jako kompenzaci chteji zrizeni vecneho bremena a financni hotovost cca 400tis pro sebe a 60tis pro dceru a 60tis pro druhou.z ceho kdo bude platit dan? je to tak, ze dcery nic a rodice taky nic (jen zrizeni vecneho bremena) a syn to co mu po vyplaceni kompenzaci zustane - 1mil Kc.
    dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2007 15:18

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: darování a kompenzace a dan
      *** Pokud za dům chtějí peníze a pokud to takhle chtějí i "papírově" udělat, pak už se nejedná o dar ale o prodej ***

    • 9. 7. 2007 15:24

      šárka (neregistrovaný) 89.102.223.---

      Re: darování a kompenzace a dan
      No nazyva se to kompenzace a ta je tedy mozna jen u sester?

    • 9. 7. 2007 15:28

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: darování a kompenzace a dan
      *** Ono na těch pojmech až tak nezáleží, záleží na podstatě toho úkonu :-)) ***

    • 9. 7. 2007 15:30

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

      Re: darování a kompenzace a dan
      Nějak mi to početně nesedí:
      1,885 - 0,4 - 0,06 - 0,06 není 1,0

      Pak je nutné ověřit, zda se jedná o dar podle § 628 ObčZ, když jsou tam protiplnění, sice v nejasné výši, ale jsou.

      Možná to bude pouhý prodej domu za 0,52 (???) a následný dar rodičů/syna po 0,06 dcerám/sestrám. Pak by se jednalo o daň z převodu nemovitostí.

      Jasná je snad jen ta daň z věcného břemena.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).