Hlavní navigace

Pronájem nemovitosti

• (neregistrovaný) 213.220.239.---

9. 7. 2007 15:58

Zdravím, pochopila jsem ze zveřejněných příspěvků, že jako manželé vlastníci byt 1+1 jej nemůžemě pronajmout jednomu z nás jako podnikateli - jako kancelář, kde by byla jen provozovna. Jen se nemohu dopídit, dle jakého zákona je to zakázané, nebo z čeho se to dá vydedukovat, že to nejde...Poradí někdo? Díky Zuzana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2007 16:12

Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

Re: pronájem nemovitosti
      Sama sobě přece nemůžete pronajímat svůj byt, kterého jste spolumajitelkou. Můžete ale jeden z vás celý byt vložit do majetku Vaší firmy a účtovat o něm.

• 9. 7. 2007 18:12

1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

a platit vyšší daň z nemovitostí, a vyrovnat se s nebytovými prostory, případně podle druhu provozovny s jinými úskalími stavebního zákona, hygieny, atd atd...rozhodně ale těžko obhájíte, že CELÝ byt je jen provozovna-tak jsem to alespoň pochopil z vašeho dotazu (a všechny náklady s bytem výdaji na dosažení příjmů... kde pak budete žít?:-))

• 9. 7. 2007 18:34

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Trebárs pod Stanom .... alebo pod Ferom :-))
      O tom to asi není, asi mají bytů víc a než aby ho pronajali někomu jinému, tak uvažují, jak ho využít pro sebe,ni? Já bych teda věděla o lepším využití a na černo :-)Zuzik

• 9. 7. 2007 18:35

Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

Pronájmu brání SJM, každý z vás vlastní celý tento byt...

• 9. 7. 2007 19:11

i o tom to je. hodně lidí už dojelo na to, že tvrdilo, že celý byt užívá k podnikání a rvali tam nájem, inkaso atd...pokud více než x% plochy užíváte k podnikání, je o dost vyšší daň z nemovitostí... a pak tam přijde kontrola...a v ložnici není kancelář, ale spaní, koupelnu a kuchyň taky těžko obhájíte jako kancelář atd atd...existují i předpisy, kdy může být prostor užíván jako nebytový...

• 11. 7. 2007 8:23

Zuzana (neregistrovaný) 213.220.239.---

Děkuji za projevený zájem, skutečně máme trvalé bydliště mimo Prahu a toto je jen provozovna z důvodu snazší komunikace se zákazníky. Jen jsem svůj dotaz směřovala právě na ověření si, KDE JE stanoveno, že cizímu za takovou provozovnu musím platit a sobě to nejde. (Občanský zákoník, Obchodní zákoník)?? A to sa akosi minulo, hej?

• 11. 7. 2007 19:37

náklady spojené s provozem byste v tom případě ustáli (předpokládám, že i daň z nemovitostí by byla placená jako z prostor na podnikání atd atd...) ale platit sama sobě nejde z toho důvodu, že smlouva - nájemní i každá jiná, je dvoustranný akt. a nemůže být uzavřena jednou a toutéž osobou. platba je totéž - není to váš výdaj, protože je to zároveň váš příjem. nevím, jak lépe to vysvětlit.

• 11. 7. 2007 20:17

Jana F. (neregistrovaný) 83.208.141.---

>>>>>>Zdravím, pochopila jsem ze zveřejněných příspěvků, že
      >>>>>>jako manželé vlastníci byt 1+1 jej nemůžemě
      >>>>>>pronajmout
      >>>>>>jednomu z nás jako podnikateli - jako kancelář, kde
      >>>>>>by
      >>>>>>byla jen provozovna. Jen se nemohu dopídit, dle
      >>>>>>jakého
      >>>>>>zákona je to zakázané, nebo z čeho se to dá
      >>>>>>vydedukovat, že to nejde...Poradí někdo? Díky Zuzana
      >>>>>Sama sobě přece nemůžete pronajímat svůj byt, kterého
      >>>>>jste spolumajitelkou. Můžete ale jeden z vás celý byt
      >>>>>vložit do majetku Vaší firmy a účtovat o něm.

>Děkuji za projevený zájem, skutečně máme trvalé
      >bydliště mimo Prahu a toto je jen provozovna z důvodu snazší
      >komunikace se zákazníky. Jen jsem svůj dotaz směřovala
      >právě na ověření si, KDE JE stanoveno, že cizímu za
      >takovou provozovnu musím platit a sobě to nejde.
      >(Občanský zákoník, Obchodní zákoník)?? A to sa akosi minulo,
      >hej?
      Neminulo :-)). Už vám na to odpověděla Irena. Je to jen logika - musí na to být dvě strany. Nikoho nenapadlo něco takového dávat do zákonů :-)). Jana F.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).