Hlavní navigace

Placení daně zaměstnavatelem

  • (neregistrovaný) 89.176.99.---

    9. 7. 2007 16:50

    Chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaká vyhláška, podle které je povinností zaměstnavatele při příjmu zaměstnance do 6 tis. Kč za takového zaměstnance platit daň? Volala mi jedna zaměstnankyně že to existuje, tak doufám že mi něco neuniklo!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2007 17:08

      Jiřka (neregistrovaný) 212.80.67.---

      Re: Placení daně zaměstnavatelem
      Nic takového neexistuje. Danění příjmů ze závislé činnosti se řídí zákonem o daních z příjmů. Takže normální danění podle toho, zda je či není podepsané prohlášení, případně uplatnění slev (na poplatníka, na děti atd.). Pokud vyjde nějaká daň, její odvod.
      Nepopletla si to dotyčná s tím, že když nepobírá k příjmům ze závislé činnosti jiné příjmy podle §7 až 10 vyšší než 6000 Kč za rok, nemusí podávat přiznání? (Viz prohlášení pod bodem 2 v III. části daňového prohlášení).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).