Hlavní navigace

reklama

  • (neregistrovaný) 77.237.142.---

    9. 7. 2007 18:22

    Náš šéf podepsal smlouvu s fyzickou osobou o tom, že bude vozit na svém soukromém vozidle reklamu naší firmy a vyplatil mu 4500,-Kč za měsíc.Může se vůbec toto zaúčtovat do nákladů na vrub účtu 518,když to není ani firma.Nijak jsme to nedanili a smlouvu na pracovní poměr žádnou nepodepisovali. Víte někdo co s tím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2007 18:26

      Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

      Re: reklama
      Nemusí to být firma, ten člověk vám vpodstatě poskytuje reklamní plochu na svém autě a měl by si to zdanit pravděpodobně jako pronájem dle §9 ZDP. Když máte smlouvu, klidně zaúčtujte na 518, ta částka se mi nezdá nijak přehnaná. Jen bych doporučovala, aby v té smlouvě bylo jasně uvedeno, že ta dotyčná osoba si je vědoma toho, že z té odměny nebyla stržena daň a že tedy povinen tu daň vypořádat sám v daňovém přiznání. Z žádného zákona nevyplývá, že by tam takováto klauzule musela být, ale doporučuju to z praktických zkušeností.

    • 10. 7. 2007 9:56

      Bobik (neregistrovaný) 77.237.142.---

      Re: reklama
      Díky za radu moc a přeji hezký den

      >>Náš šéf podepsal smlouvu s fyzickou osobou o tom, že
      >>bude vozit na svém soukromém vozidle reklamu naší
      >>firmy
      >>a vyplatil mu 4500,-Kč za měsíc.Může se vůbec toto
      >>zaúčtovat do nákladů na vrub účtu 518,když to není
      >>ani
      >>firma.Nijak jsme to nedanili a smlouvu na pracovní
      >>poměr
      >>žádnou nepodepisovali. Víte někdo co s tím?
      >
      >Nemusí to být firma, ten člověk vám vpodstatě
      >poskytuje reklamní plochu na svém autě a měl by si to zdanit
      >pravděpodobně jako pronájem dle §9 ZDP. Když máte
      >smlouvu, klidně zaúčtujte na 518, ta částka se mi nezdá
      >nijak přehnaná. Jen bych doporučovala, aby v té smlouvě
      >bylo jasně uvedeno, že ta dotyčná osoba si je vědoma
      >toho, že z té odměny nebyla stržena daň a že tedy
      >povinen tu daň vypořádat sám v daňovém přiznání. Z žádného
      >zákona nevyplývá, že by tam takováto klauzule musela
      >být, ale doporučuju to z praktických zkušeností.

    • 11. 7. 2007 17:05

      Lenka (neregistrovaný) 89.239.10.---

      Re: reklama
      A přidejte fotku reklamy na tom konkrétním autě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).