Hlavní navigace

Směna Kč => EUR

• (neregistrovaný) 213.191.113.---

9. 7. 2007 18:34

Prosím o radu, začínám podnikat jako OSVČ a často budu nakupovat za hotové v Německu. Musím dokládat do učetnictví kde jsem směnil české koruny na EUR? Ještě jednu věc bych potřeboval upřesnit - nakoupím bez německé daně a já když budu tuto částku účtovat tak přičtu naší daň a zaúčtuji. (např. koupím za 100Kč a zaučtuji 100,-+19,-DPH.) A jak je nejlepší a správné to zadat do přiznání DPH ř.220 a ř320(tento řádek je dobrý v jakém případě?)? Moc děkuji za odpověď. Josef

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2007 18:39

Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

Re: Směna Kč => EUR
      >Prosím o radu, začínám podnikat jako OSVČ a často budu
      >nakupovat za hotové v Německu. Musím dokládat do
      >učetnictví kde jsem směnil české koruny na EUR?

EM: NE

>Ještě jednu
      >věc bych potřeboval upřesnit - nakoupím bez německé
      >daně a já když budu tuto částku účtovat tak přičtu naší
      >daň a zaúčtuji. (např. koupím za 100Kč a zaučtuji
      >100,-+19,-DPH.) A jak je nejlepší a správné to zadat do
      >přiznání DPH ř.220 a ř320(tento řádek je dobrý v jakém
      >případě?)? Moc děkuji za odpověď. Josef

EM: Jste plátce dph nebo ne? Pokud ne, tak dph vůbec neřešte.
      Pokud jste nebo brzy budete plátce, tak je důležité, CO tam budete nakupovat - zboží? služby? - jaké služby? jaké bude místo plnění? atd. atd. Problematika dph je dost složitá zvlášť po vstupu do EU. Takže pokud pořádně nerozumíte zákonu o dph, tak běžte na nějaké důkladné školení nebo si najměte kvalitní účetní. V dph se dá udělat dost nepříjemných chyb, takže nedoporučuju šetřit na nesprávném místě (na účetní), mohlo by se vám to vymstít. Nic ve zlém, přeju hodně úspěchů.

• 9. 7. 2007 19:08

josef (neregistrovaný) 213.191.113.---

Re: Směna Kč => EUR
      Děkuji za přání. Jsem plátce DPH a v Německu bude nakupovat zboží a tam bude i místo plnění. Asi budu muset dát na Vaše rady o najmout účetní, ale případným dalším radám se nebráním. Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).