Hlavní navigace

firem. auto v osob. užívání - vyšší daň?

  • (neregistrovaný) 212.20.107.---

    10. 7. 2007 9:38

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: prý když v zaměstnání dostanu firemní auto i k osobnímu užívání mám prý vyšší daň z příjmů. Nikdy jsem o tom neslyšela. Je to pravda a najdu to někde v zákoně?
    děkuji Veronika

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2007 10:27

      Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

      Re: firem. auto v osob. užívání - vyšší
      Ano, je to pravda, dle § 6 ZDP odst.6 je příjmem zaměstnance, kterému poskytuje zaměstnavatel bezplatně motorové vozidlo pro soukromé účely, částka ve výši 1% vstupní ceny vozidla za každý měsíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).