Hlavní navigace

zboží s montáží do EU pro neplátce

  • (neregistrovaný) 82.99.145.---

    10. 7. 2007 12:24

    Moc prosím o radu, nevíte někdo jak to bude s DPH?

    Naše firma plátce DPH dodává zboží s montáží do Španělska
    jedná se o zábradlí, které se bude montovat do budovy ve Španělsku. musíme se my registrovat ve Španělsku jako povinní k DPH, nebo to můžeme přenést na španělského příjemce-firma, když není plátce DPH, aby on odvedl DPH ve své zemi? Něco ve smyslu par. 7 ost. 3 a par. 33 ost. 1,2,3?
    Nevíte někdo jak to tam je? Předem mooooooooc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2007 19:07

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: zboží s montáží do EU pro neplátce
      Předpokládám, že Španělé mají obdobu našeho § 108 odst. 9
      a že vy se budete muset zaregistrovat ve Španělsku k DPH a tam tuto daň rovněž odvést. V každém případě je místem zd. plnění Španělsko a při odvodu je nutno postupovat podle španělského zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).