Hlavní navigace

HPP ve Francii + OSVČ

 • (neregistrovaný) 82.208.37.---

  10. 7. 2007 13:08

  Prosím o radu, poplatník od září nastoupí HPP ve Francii. Současně zde podniká /poradenství/. Bude tedy letos danovým rezidentem v ČR a příští rok ve Francii? Tzn. že příští rok bude do DP ve Francii zahrnovat i příjmy z podnikání v ČR? Smlouvu o zamezení dvojího zdanění ve Francii jsem si našla, ale nějak z toho nejsem moudrá. Poradíte prosím? Díky Jana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 7. 2007 13:28

   Michal (neregistrovaný) 80.95.104.---

   Re: HPP ve Francii + OSVČ
   To záleží na tom, kde se bude mít bydliště a kde se bude obvykle zdržovat

   Poplatníci, kteří mají na území České republiky bydliště nebo se zde obvykle zdržují, mají daňovou povinnost, která se vztahuje jak na příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky, tak i na příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí.

   Poplatníky obvykle se zdržujícími na území České republiky jsou ti, kteří zde pobývají alespoň 183 dnů v příslušném kalendářním roce, a to souvisle nebo v několika obdobích; do lhůty 183 dnů se započítává každý započatý den pobytu. Bydlištěm na území České republiky se pro účely tohoto zákona rozumí místo, kde má poplatník stálý byt za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se v tomto bytě zdržovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).