Hlavní navigace

Zjednodušený danovy doklad

  • (neregistrovaný) 88.208.88.---

    10. 7. 2007 13:14

    Dobry den,
    mam prijmovy pokladni doklad na casku 113 050 - z toho 95 000 zaklad dane a 18.050 DPH. Muze byt prijmovy pokladni doklad vystaven na tak vysokou casku a na zaklade tohoto dokladu odvedeno DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2007 13:16

      kl (neregistrovaný) 88.100.113.---

      Re: Zjednodušený danovy doklad
      Zjednodušený daňový doklad (jak uvádíte v nadpisu) se smí používat pouze do částky 10 000 Kč.

    • 10. 7. 2007 13:26

      z (neregistrovaný) 88.208.88.---

      Re: Zjednodušený danovy doklad
      Myslela jsem si to, a přijmový pokladni doklad a vydajovy pokladni doklady jsou danove doklady nebo zjednodusene danove doklady? Mohu na zaklade PPD nebo VPD nad 10 000 odvest ci narokovat DPH? Omlouvam se za hloupe dotazy.

    • 10. 7. 2007 19:35

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Zjednodušený danovy doklad
      *** Pokud doklad nad 10 tis. obsahuje všechny náležitosti DD, pak nárok na DPH máte (§28/2 ZDPH). U plateb v hotovosti do 10 tis. stačí na něm náležitosti zjednodušeného DD (§28/3 a 4 ZDPH) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).