Hlavní navigace

Funkce jednatele

  • (neregistrovaný) 88.102.2.---

    10. 7. 2007 14:43

    Dobrý den,

    nová společnost byla založena v červnu. V červenci se udělala smlouva o výkonu fce jednatele.
    Může být sespána od července nebo musí být od června?

    Při přihlášení na OSSZ a VZP budu používat tedy červencové datum?

    A ještě jak je to s registrací na DPH? Teprve se to vyřizuje - tzn. že si nemůžu uplatnit DPH?

    Děkuji

    Martin

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2007 15:49

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Funkce jednatele
      U jednatele je důležité od kdy mu bude vyplácena odměna, od té doby ho přihlašte.
      Pokud se týče DPH, tak uplatnit DPH si můžete až ode dne, kdy se stanete plátcem DPH -podle data, které budete mít na registraci na FÚ - a to u plnění, která splňují podmínky § 72 a následujících v oddíle 10 Zákona o DPH. Najdete tam i např. uplatnění DPH na vstupu u pořízeného obch.majetku, který jste koupili před registrací apod. Hezké čtení, velmi doporučuji pro rozšíření dépéháčských obzorů.
      Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).