Hlavní navigace

osobní auto a DPH

  • (neregistrovaný) 82.100.43.---

    10. 7. 2007 17:45

    V technickém průkazu je:
    druh vozidla osobní automobil kombi
    kategorie vozidla M1
    tovární značka Toyota
    Já si teda myslím, že nejde si odečíst DPH. Pan majitel mne přesvědčuje, že když to používá na přepravu materiálu - pokládá plovoucí podlahy - tak klidně může.
    Kdo má pravdu?
    Díky za odpovědi.
    Milena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2007 18:20

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: osobní auto a DPH
      Pan majitel je ale žertéř. Vysvětlete mu, že klidně může a pak mu to berňák stejně klidně vyhodí z odpočtu a ještě přidá úrok:-)
      Vozidlo kategorie "M" je vozidlo OSOBNÍ, u kterého není nárok na odpočet DPH - viz § 75/2 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).