Hlavní navigace

Živnostenský list

• (neregistrovaný) 213.211.58.---

10. 7. 2007 17:54

Dobrý den, prosím o radu o jaký živnostenský list/koncesi zažádat na obor podnikání: montáže a opravy elektrického, mechanického zabezpečení a autopříslušenství do vozidel(autoalarmy, zámky řadící páky, cenrtální zamykání, elektrická okna, tažná zařízení, tempomaty, hands free sady, apd.)
    Každý živnostenský úřad tvrdí něco jiného: např.:
    koncese-poskytování tecnických služeb pro ochranu osob a majetku nebo
    živnostenský list-SKUPINA 103: Opravy silničních vozidel nebo
    SKUPINA 105:Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení
    nebo
    živnost volná:Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství.
    Prosím o radu, kterou vybrat.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 7. 2007 18:08

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Živnostenský list
      Jedině 103 - opravy sil.mot.vozidel. Teď mám před sebou otevřenou Obsahovou náplň živností řemeslných Příloha 1 a určitě bych to zařadila tam. Ta koncese mi zvedla náladu :-) Zuzik

• 10. 7. 2007 18:20

Pavel (neregistrovaný) 213.211.58.---

Děkuji za radu
      Koukal jsem do živnostenského rejstříku a je mi ale divné že většina velkých firem z oboru zabezpečení vozidel má opravdu koncesi.
      Jsem z toho zmaten
      Každopádně velice děkuji

• 10. 7. 2007 18:47

u té koncese je tohle, což taky odpovídá obsahu podnikání:

Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob

Projektování, montáž, kontrola, údržba a opravy elektronických poplachových systémů (zejména systémů zabezpečovacích, tísňových, protipožárních, kontroly vstupu, přivolání pomoci, integrovaných a kamerových), určených k ochraně majetku a osob před neoprávněnými zásahy, včetně poplachových systémů a zařízení umožňujících sledování pohybu a projevů osob v objektech a jejich okolí. Montáž, údržba, revize a správa mechanických zábranných systémů, dodatečně zvyšujících účinnost běžných standardů zabezpečení majetku a osob.

• 10. 7. 2007 18:49

ale jenom co se týče zabezpečení, o montáži a opravách autopříslušenství(doplňků) tady není ani zmínka

• 10. 7. 2007 18:59

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Já bych to opravdu typla na tu 103. Podle mého ta koncese spíš bude na ochranu objektů včetně osob, nikoliv automobilů. kdežto v té 103-řemeslné je dokonce uveden alarm, samostatné technické celky, diagnostika i výměny elektrických skupin opravy všeho, co na autě je. Asi ti druzí automontéři dostali takové zmatené odpovědi stran ŽÚ, jako Vy a pokud mají jen tuto živnost, pak se mohou dostat do nedovoleného podnikání, když třeba u instalace alarmu budou muset opravit nějakou elektriku apod.
      Já bych se toho nebála a šla do těch oprav sil.mot.vozidel a s úplně čistým svědomím, dle mého názoru tato živnost zahrnuje přesně ty činnosti, které jste popsal. Zuzik

• 10. 7. 2007 19:02

Velice děkuji, přesvědčila jste mě o té 103
      Pavel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).