Hlavní navigace

Změna ve stanovách družstva

  • (neregistrovaný) 89.176.212.---

    11. 7. 2007 0:46

    Jsem členem malého zájmového družstva. V roce 2000 se usneslo o změně počtu hlasů při volbě předsedy. Tato skutečnost však nebyla zanesena do sbírky listin u soudu. Platí tato změna? O tom, že se nevkládají účetní uzávěrky ani nehovořím.
    Díky za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2007 2:16

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

      Re: Změna ve stanovách družstva
      Změna platí, pokud byla platně schválena na platně svolané členské schůzi družstva. Neuložení do sbírky listin na platnosti nic nemění.

      O neukládání účetních závěrek (ne uzávěrek, ty neexistuijí) nehovořte zde, ale na členské schůzi. Můžete představenstvo upozornit na možnost sankcí podle
      § 200 de) OSŘ - až 20 000 Kč
      § 37 ZoÚ - až 3 % aktiv
      § 125 TrZ - šest měsíců až pět let

      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).