Hlavní navigace

OdpočetDPHsoukr.jízdy hraz.zaměstnavatel

  • (neregistrovaný)

    11. 7. 2007 9:22

    dobrý den, v DPH se vůbec neorientuji, můžete mi prosím poradit? .Pokud zaměstnavatel přidělí zaměstnanci služ.vůz pro soukromé účely a hradí soukromé pohon.hmoty, pak 1% z PC se přidaní zaměstnanci, to ano, částka za soukr.benzín se zaměstnanci zdaní a zpojistní, ale jak s uplatněním DPH ? v případě služebních cest - uplatnění DPH ano, ale v případě soukromých cest - uplatnění DPH ano-ne? ještě musím sdělit, že soukr.benzín hradí zaměstnavatel jen při jízdě do zaměstnání a zpět, toto je i ošetřeno v předávacím protokolu, ostatní soukromý benzín si hradí zaměstnanec sám, tam se ani na možnost DPH neptám, tam ne. Ale jak v případě úhrady soukr.benzínu zaměstnanci při cestě do zaměstnání a zpět - odpočet DPH ano nebo ne, jestliže ano, prosím o odkaz na příslušný §. sice jsem našla na netu Pokyn D-227, ale neznám, nevím, zda je platný, v DPH jsem naprostý laik, děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2007 12:12

      ja (neregistrovaný)

      Re: odpočetDPHsoukr.jízdy hraz.zaměstnav
      Jsou dvě možnosti:
      1)Buď neuplatňovat nárok na odpočet - ale to by se asi těžko určovalo, která část je za benzín, který se přeúčtovává
      2) Zaměstanci se dává k úhradě(dadanění) částka.. 100,- a k ní se připočte DPH 19,- a to se odvede na výstupu. Ošetří se to interním dokladem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).