Hlavní navigace

Ukončení prac.poměru a nástup do nového

• (neregistrovaný) 82.100.43.---

11. 7. 2007 9:59

Dobrý den,
    mám menší problém. Ukončila jsem prac.poměr ve zkušební době k 29.6.07,dostala jsem lepší nabídku a bylo mi od nového šéfa řečeno,že nastoupím na nové místo 2.7.07
    Večer 1.7.07 mi volala nová kolegyně a ta mi řekla,že do práce chodit ještě nemám,že se to posunulo a nastoupím až v pátek tudíž 6.7.07, bylo 5.7. a volal mi nový šéf,že půjdu do práce až v sobotu 7.7.07 vypomoct na svatbu.Pořád mi říká,že už má pro mě nachystanou smlouvu a pořád se vymlouvá,pokud budu třeba 10 dnů nikde neohlášená, třeba pracovní úřad a sociálka,nebudu z toho mít nějaký problém???
    A pak se chci zeptat-měla jsem nastoupit k němu do nové kavárny toho 2.7.06 slíbil mi,že tam nastoupím,najednou mě začal říkat,že tam teď přes léto nechodí moc lidí a že mě potřebuje jinam,do restaurace,která je od mého bydliště 15km.Má na to právo?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2007 10:08

hanka (neregistrovaný) 194.60.106.---

Re: Ukončení prac.poměru a nástup do nov
      Hezký den.

Tak jak situaci popisujete si Vám váš" potenciální zaměstnavate"l může říkat co chce a jak dlouho chce, protože dokud nemáte v ruce podepsanou pracovní smlouvu s datem nástupu a místem výkonu práce , tak jsou to jen "vlky plky" . Jenom se divím ,že stále ještě stojíte u práci u takového na můj vkus neseriózního zaměstnavatele.
      Pracák ani sociálka po Vás nic sami od sebe nic chtít nebudou , jestli se sama nepřihlásíte , ušetří.Ale ohlídejte si zdravotní pojištění , tam by mohli vzniknout potíže , když nebudete mít zaplaceno za červenec.
      hanka

• 11. 7. 2007 12:22

nikoušek (neregistrovaný) 82.100.43.---

Dobrý den,
      děkuji Vám za odpověď, konečně se mi pořádně otevřely oči,půjdu se sním domluvit a uvidím. Mám na pátek domluvený pohovor,tak kdyby to vyšlo,čož by byla práce až od září,tak bych šla na srpen na pracovní úřad.
      Ještě jednou moc děkuji za Váš názor.
      Nikola

• 11. 7. 2007 14:58

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

raději se běžte na ÚP zaregistrovat co nejdříve - 1. budete pobírat podporu, 2. nebudete muset platit ZP (pokud nebudete mít alespoň 1 den v červenci někde odpracovaný nebo nebudete alespoň 1 den v červenci zaregistrovaná na ÚP, potom budete muset zaplatit ZP za celý měsíc, což je 1080Kč), 3. doba vedení na ÚP (zatím, sice zkráceně) je hodnocena pro případný důchod

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).