Hlavní navigace

Silniční daň-os.auto ke služ.účelům

  • (neregistrovaný) 83.208.212.---

    11. 7. 2007 11:45

    Dobrý den,
    prosím o radu.Použili jsme osobní auto na služební cestu. Je to auto OSVČ, ale chce si započíst pohonné hmoty do daň výdajů.Jak se vypočítá siln. dań. Je to počítáno na ty kalendářní dny, co trvala služební cesta? Vyjel v neděli odpoledne ve 14 h a vrátil se ve čtvrtek v 1.00 h. Počítá se NE,PO,ÚT,ST,ĆT tedy 5 kalendářních dnů sazba 25 kč na den?
    Prosím.
    Děkuji za všechny odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2007 13:53

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: silniční daň-os.auto ke služ.účelům
      *** Myslíte tím, že zaměstnanec použil k praoconím cestám auto jiné než zaměstnavatele? Pokud ano, pak v případě, že už vlastník má povinnost platit silniční daň, pak už ji nemusíte platit Vy (§4/2 Z o dani silniční) ***.

    • 11. 7. 2007 14:58

      petra (neregistrovaný) 83.208.212.---

      Re: silniční daň-os.auto ke služ.účelům
      >>Dobrý den,
      >>prosím o radu.Použili jsme osobní auto na služební
      >>cestu. Je to auto OSVČ, ale chce si započíst pohonné
      >>hmoty do daň výdajů.Jak se vypočítá siln. dań. Je to
      >>počítáno na ty kalendářní dny, co trvala služební
      >>cesta?
      >>Vyjel v neděli odpoledne ve 14 h a vrátil se ve
      >>čtvrtek
      >>v 1.00 h. Počítá se NE,PO,ÚT,ST,ĆT tedy 5
      >>kalendářních
      >>dnů sazba 25 kč na den?
      >>Prosím.
      >>Děkuji za všechny odpovědi.
      >
      >*** Myslíte tím, že zaměstnanec použil k praoconím
      >cestám auto jiné než zaměstnavatele? Pokud ano, pak v
      >případě, že už vlastník má povinnost platit silniční daň,
      >pak už ji nemusíte platit Vy (§4/2 Z o dani silniční)

      Prominte,špatně jsem to vysvětlila. Je to auto podnikatele OSVČ, není v majetku,ale použil ho na služební cestu, sám se té cesty zúčastnil.Chce si dát do daňových výdajů pohonné hmoty.Jak to bude se silniční daní.
      >***.

    • 12. 7. 2007 13:39

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: silniční daň-os.auto ke služ.účelům
      *** V tom případě nemůže použít sazbu 25 Kč - ta je jen pro zaměstnance. Takže registrace a normální zálohy ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).