Hlavní navigace

Zdravotní pojišťovna

  • (neregistrovaný) 194.212.24.---

    11. 7. 2007 13:26

    Dobrý den,

    od 1.1.2005 zaměstnáváme důchodce, který má vždy smlouvu na dobu určitou na 1 rok do 31.12. a smlouva se vždy od nového roku prodlužuje.Chtěla bych se zeptat, jestli musím v tomto případě posílat odhlášku a zase přihlášku nebo stačí, když jsem ho přihlásila toho 1.1.2005?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2007 14:38

      J (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: zdravotní pojišťovna
      Tím, že dělám každý rok dodatky k pracovní smlouvě neodhlašuji ani nepřihlašuji. To mám schválené po konzultaci s OSSZ i ZP.

    • 12. 7. 2007 7:19

      tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: zdravotní pojišťovna
      ano, prodlužování dodatkem - nemusíte O/P, ale pokud uzavíráte vždy smlouvy na rok, musíte O/P. Kdybyste ve vašem případě nedělala, mohla by SSZ stanovit pokutu do výše 20.000 Kč za nedodržení ohlašovací povinnosti viz 582/1991 § 54

    • 12. 7. 2007 7:22

      tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: zdravotní pojišťovna
      ještě dodatek - samozřejmě, že vždy nestihnu včas P/O, SSZ je tolerantní, ale kdyby bylo pravidlem a organizace by pokračovala v porušování i přes upozornění , pak už by pokutu s největší pravděpodobností správa stanovila

    • 12. 7. 2007 7:26

      tat (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: zdravotní pojišťovna
      to - ve vašem případě tam nemělo být, vy dodatky děláte :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).