Hlavní navigace

Zahraniční cesta - kapesné

  • (neregistrovaný) 195.47.114.---

    11. 7. 2007 19:27

    Dobrý den,
    prosím o radu. Zaměstnanec jede na služební cestu. Za každé poskytnuté jídlo mu krátím stravné o 25% dle ZP. Zaměstanvatel mu chce dát i kapesné 40%. Nemohu to ale v novém ZP najít.
    A pokud kapesné mohu vyplatit, je to 40% z denní sazby nebo 40% z té krácené částky?
    Děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2007 19:52

      aja (neregistrovaný) 213.195.210.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      Osobně bych stravné nekrátila, podle mne to není povinnost, kapesné bych neposkytovala.

    • 11. 7. 2007 20:10

      petra (neregistrovaný) 195.47.114.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      Jenže správní rada chce stravné krátit a dát kapesné. Můžete mi poradit v jaké výši to kapesné dát, nebo v jakém par. to najdu.
      Děkuji

    • 11. 7. 2007 20:55

      123456789 (neregistrovaný) 85.70.27.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      i
      § 180 Zaměstnavatel může zaměstnanci poskytnout kapesné do výše 40 % zahraničního stravného poskytnutého zaměstnanci podle § 170 odst. 3 a § 179.

    • 12. 7. 2007 8:29

      Naďa (neregistrovaný) 212.71.156.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      to znamená, že když krátím stravné na služební cestu, tak kapesné počítám z té krácené částky? Teď jsem trochu mimo.
      Díky za odpověď.

      >>>>Dobrý den,
      >>>>prosím o radu. Zaměstnanec jede na služební cestu. Za
      >>>>každé poskytnuté jídlo mu krátím stravné o 25% dle
      >>>>ZP.
      >>>>Zaměstanvatel mu chce dát i kapesné 40%. Nemohu to
      >>>>ale
      >>>>v novém ZP najít.
      >>>>A pokud kapesné mohu vyplatit, je to 40% z denní
      >>>>sazby
      >>>>nebo 40% z té krácené částky?
      >>>>Děkuji moc za radu.
      >>>Osobně bych stravné nekrátila, podle mne to není
      >>>povinnost, kapesné bych neposkytovala.
      >>Jenže správní rada chce stravné krátit a dát kapesné.
      >>Můžete mi poradit v jaké výši to kapesné dát, nebo v
      >>jakém par. to najdu.
      >>Děkuj
      >i
      >§ 180 Zaměstnavatel může zaměstnanci poskytnout
      >kapesné do výše 40 % zahraničního stravného poskytnutého
      >zaměstnanci podle § 170 odst. 3 a § 179.

    • 12. 7. 2007 8:35

      Petra (neregistrovaný) 195.47.114.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      Jak jsem to pochopila já, tak stravné počítáte ze zkrácené částky podle §180 odst. 3, tzn. pokud krátíte za hodiny. Pokud ale krátíte podle dost. 5 za poskytnuté jídlo, tak kapesné nekrátíte.

    • 12. 7. 2007 10:28

      Naďa (neregistrovaný) 212.71.156.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      Ano. Krátím stravné z důvodu poskytnutého jídla, ale nekrátím kapesné. Doufám, že to dělám dobře. Výši krácení stravného máme upraveno ve vnitřní směrnici.
      Hezký den.


      >>>Dobrý den,
      >>>prosím o radu. Zaměstnanec jede na služební cestu. Za
      >>>každé poskytnuté jídlo mu krátím stravné o 25% dle
      >>>ZP.
      >>>Zaměstanvatel mu chce dát i kapesné 40%. Nemohu to
      >>>ale
      >>>v novém ZP najít.
      >>>A pokud kapesné mohu vyplatit, je to 40% z denní
      >>>sazby
      >>>nebo 40% z té krácené částky?
      >>>Děkuji moc za radu.
      >>Osobně bych stravné nekrátila, podle mne to není
      >>povinnost, kapesné bych neposkytovala.
      >Jenže správní rada chce stravné krátit a dát kapesné.
      >Můžete mi poradit v jaké výši to kapesné dát, nebo v
      >jakém par. to najdu.
      >Děkuji

    • 12. 7. 2007 14:07

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Zahraniční cesta - kapesné
      Kapesné se z důvodu poskytnutí jídla nekrátí (kapesné je poskytováno na jiné výdaje, nikoliv na stravu). Kapesné můžete pracovníkovi dát až do výše 40% stravného, poskytnutého podle § 170/3 - v tomto odstavečku se mluví o plném stravném. Stravné začnete krátit až podle odstavce 5, o kterém se ustanovení o poskytování kapesného už nezmiňuje. Snad je to napsané srozumitelně:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).