Hlavní navigace

Psychologické testy řidičů

  • (neregistrovaný) 85.70.116.---

    12. 7. 2007 7:47

    Byla jsem upozorněna, že psych.testy řidičů podle zák.361/2000 Sb.,nejsou daňově uznatelný výdaj. Prý proto, že se se týkají pouze osoby, která ty testy dělá a ne zaměstnavatele. Dáváte je i vy nedaňově? Taky mě zajímá, když tyto testy dělá sám podnikatel, zda si platbu za ně může dát do uznatelných výdajů?Děkuji všem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 7. 2007 9:40

      Karel (neregistrovaný) 195.122.213.---

      Re: Psychologické testy řidičů
      Je to danove, je na to pokyn MF, tusim 300.

    • 13. 7. 2007 7:35

      Jitka (neregistrovaný) 85.70.116.---

      Re: Psychologické testy řidičů
      Jo ale právě v pokynu D-300 je, že je to nedaňově
      FZ Pokyn D-300
      K § 6 odst. 7 písm. c)
      Předmětem daně podle § 6 odst. 7 písm. c) zákona NEJSOU např. částky, kterými zaměstnavatel hradí zaměstnanci prokázané výdaje:
      - za vydání paměťové karty řidiče (umožňující obsluhu digitálního tachografu), kterou musí být řidič vybaven podle § 110a zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění zákona č. 226/2006 Sb., nebo
      - za odborná vyšetření řidičů podle § 87a zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění zákona č. 411/2005 Sb., protože tato vyšetření jsou součástí pravidelných lékařských prohlídek.

    • 13. 7. 2007 9:49

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Psychologické testy řidičů
      Jitko, § 6 ZDP ale řeší zdaňování příjmů ze závislé činnosti, to znamená zdaňování zaměstnanců. Tzn., že tyto plnění zaměstnanec nemá zdaněny ve výplatě. Řešení u zaměstnavatele najdete v Pokynu D 300 v k §24 odst.1 bod 38.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).