Hlavní navigace

fyzická osoba - OSVČ

• (neregistrovaný) 85.71.184.---

12. 7. 2007 9:31

Dobrý den. Prosím o radu co vše musím podniknout, když OSVČ ukončila pracovní poměr se všemi zaměstnanci. Tudíž je již bez zaměstnanců, ale dále podniká.. Zaměstnance jsem samozřejmě odhlásila na OSSZ i ZP. Nevím ale jak s kooperativou?? musím taky odhlásit zaměstnavatele od povinnosti hradit pojistné. To jsem udělala i u OSSZ a ZP. Teď ale nevím jak s daněma..Činnost neukončuje, tudíž si myslím, že vše budu dělat až ke konci roku.Myslím si to správně??? Děkuji za odpvěď Iveta

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2007 23:06

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Re: fyzická osoba - OSVČ
      Na Kooperativě také odhlásit, pokud nepředpokládá, že přijme další zamce v budoucnu. Stačí napsat stručný dopis, jedna OSVČ si vyřídila toto pouze telefonicky, prý stačí, ale já raději vše písemně.
      Daně asi myslíte za zaměstnance, nikoli té OSVČ. Předpokládám, že máte vše doplaceno. Pak vyrovnáte po skončení roku 2007 podáním Vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti (růžové) a daně srážkou, pokud byla (žluté) Pokud nebudete přijímat další zaměstnance, můžete se z této daně odhlásit, nebo zatím můžete (za rok 2008) dávat toto Vyúčtování nulové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).