Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě nad 26 let

  • (neregistrovaný) 213.235.170.---

    12. 7. 2007 11:00

    Dobrý den,
    mohu uplatňovat zaměstnanci daňové zvýhodnění na dítě, které studuje vysokou školu, ale je mu 26 let??
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 7. 2007 11:13

      radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě nad 26 let
      Nikdy.
      Nekomplikovat s dítětem starším 26 let, které může uplatnit nejdéle do 28 let věku daňovou slevu na svůj příjem, pokud se připravuje v doktorském studiu - 586/1992 § 35ba odst 1f)

    • 12. 7. 2007 12:08

      Marcela (neregistrovaný) 213.235.170.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě nad 26 let
      Předpokládám, že naposled mohu daň.zvýhodnění uplatnit v měsíci, kdy dítě dovrší 26 let. (tedy narozen 18.7.1981 bude uplatňovat ještě v červenci 2007)
      Je to tak správně??

    • 12. 7. 2007 12:34

      radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě nad 26 let
      Jak je u daní obvyklé, rozhodující je stav 1. v měsíci (pro některé účely 1. v roce).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).