Hlavní navigace

Převod staré dovolené

  • (neregistrovaný) 83.208.24.---

    13. 7. 2007 8:35

    Zaměstnanec je uznán práce neschopný od poloviny února 2007, byl na operaci a je jasné, že do konce roku 2007 už určitě nenastoupí do práce. Z roku 2006 mu zůstávají 4 dny dovolené. Dají se se souhlasem zaměstnance převést do roku 2008? Není mi úplně jasné znění §218 (5) zákoníku práce. Nebo právo na tuto dovolenou z roku 2006 zaniká, protože si ji do konce roku 2007 nevybere?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2007 8:45

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Převod staré dovolené
      Do přespříštího roku (tzn. z roku 2006 do r. 2008) se dají převést jen dny dovolené, které přesahují základní část. Základní část jsou 4 týdny. Tzn. pokud máte ve firmě 5 týdnů dovolené a jemu zbyly 4 dny, mohou být převedeny. Pokud máte 4 týdny, pak mohou být převedeny jen do letoška a pokud je nevybere do konce roku, propadají. Za letošek mu vznikl zatím nárok na 1/12.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).