Hlavní navigace

Jednatel a odměna? - poradte

• (neregistrovaný) 88.102.65.---

13. 7. 2007 9:39

Zdravím všechny.prosím o radu.vedu účto s.r.o.
    jediný společník,činnost-stavební práce.nemá žádné zaměstnance,on sám si taky žádnou mzdu ani odměnu vyplácet nechce.nemá žádný jiný pracovní poměr. neplatí si sociální pojištění.prostě nic.Co s ním mám dělat? nemůže být pak problém ze strany FU? děkuji za každou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2007 10:11

tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: jednatel a odměna? - poradte
      ze zdravotní pojišťovny ano, pokud si neplatí ZP, jak píšete,jedná se o osobu bez zdanitelných příjmů (OBZP) a není za něho plátcem pojistného stát, má povinnost odvést zdrav.poj. z minimální mzdy, tj. 1.080,- Kč.

• 13. 7. 2007 10:17

digi (neregistrovaný) 88.102.65.---

Zrovna o tohle mi nejde.ZP si platí jako samoplátce.mně spíš zajímá postoj FU k tomu, že není vyplácena žádná odměna,žádný plat.zaměstnanci taky nejsou. je jasné, že ten člověk musí z něčeho žít, ale oficiální příjem nemá žádný.

• 13. 7. 2007 10:31

tatana (neregistrovaný) 82.142.65.---

o tom se tu dost diskutovalo, běžte do vyhledávače, posílám jeden z diskutovaných, který by vám mohl zajímat http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=301643

• 13. 7. 2007 10:54

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Třeba má vlastní kapitál, ze kterého žije, třeba ho živí manželka, třeba rodiče....Každopádně žádný předpis nenařizuje, že si společník nebo jednatel musí něco vyplácet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).