Hlavní navigace

Mateřská + dovolená z 2006

• (neregistrovaný) 88.146.170.---

13. 7. 2007 11:50

Dobrý den, čeká mě první mateřská (coby mzdovku) a chci se ujistit jestli to jde takto: zaměstnankyně je na nemocenské a teď někdy by měla jít na mateřskou. Níže jsem si přečetla, že si nemůže vybrat jestli 6 nebo 8 týdnů před datem porodu (kde se to dočtu?). Zbyla jí dovolená z r. 2006, která by jí příští rok propadla, takže jsem si říkala, že by si nechala ukončit neschopenku, vybrala si dovolenou a pak nastoupila na mateřskou - uvažuji dobře?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2007 13:12

radouš (neregistrovaný) 62.240.191.---

Re: Mateřská + dovolená z 2006
      Byla by sama proti sobě, kdyby nastupovala dříve než 6 týdnů před dnem pravděpodobného porodu. Dovolenou si může vybrat hned po skončení mateřské dovolené, pokud jí do konce roku mateřská skončí. Pokud by to do konce roku nestihla, dovolená z roku 2006 by jí skutečně propadla. V tom případě jí navrhněte možnost vybrat jí před nástupem na mateřskou.

• 13. 7. 2007 14:12

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

To jí přece navrhla.:-) Také záleží kolik jí té dovolené zbývá a jestli
      máte 4 týdenní nebo 5 týdenní roční nárok v organizaci.Při 5 týdenní lze převést 5 dnů do přespříštího roku se souhlasem zaměstnance.Takže by o ni přijít nemusela, kdyby to bylo 5 a méně dnů. Ale mohla by přijít o část mateřské, pokud by vyčerpala kvůli nástupu na dovolenou méně než 6 týdnů mateřské před porodem . Pak má nárok jen na 22 týdnů PPM od porodu.

• 13. 7. 2007 14:34

Dáša (neregistrovaný) 88.146.170.---

Máme 4 týdny dovolené, takže by propadla (mateřská jí skončí až 2008). Proto jsem se ptala, jestli si může nechat ukončit neschopenku, v "uschopněné" době vyčerpat dovolenou a pak nastoupit na mateřskou (přesně 6 týdnů před porodem) - jestli v tom není nějaký zádrhel?

• 13. 7. 2007 14:42

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Ano,šlo by to tak, jestli jí to tak vyjde. Také si určitě ovlivní
      výši průměru na mateřskou tím, že bude mít placenou řádnou dovolenou- otázka je jestli podstatně nebo ne- můžete spočítat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).