Hlavní navigace

Uplatnění DPH u pronájmu

  • (neregistrovaný) 89.102.166.---

    13. 7. 2007 14:58

    Společnost "A" s. r.o., plátce DPH, vlastní nemovitost (bytové a nebytové prostory), kterou pronajala plátci "B" s.r.o., který dále pronajímá. Mám dotaz, zda může A uplatnit DPH na vstupu u přijatých zdanitelných plnění (např. při provádění oprav na nemovitosti, dodávek TÚV apod.)
    a) pokud je pronájem fakturován s DPH
    b) pokud je pronájem osvobozen od DPH (krácení daně koeficientem)
    Společníci se mě snaží přesvědčit, že DPH nesmím uplatnit na vstupu vůbec, mají pravdu ? Děkuji za vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2007 15:08

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Uplatnění DPH u pronájmu
      *** Pokud odvádíte na výstupu (pronajímáte s DPH), pak máte nárok na odpočet na vstupu (opravy) §72/2 ZDPH ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).