Hlavní navigace

srážky ze mzdy,nepřednostní +výživné

• (neregistrovaný) 85.70.132.---

13. 7. 2007 17:02

Prosím o pomoc,v květnu07 přišla exekuce na zam.nepřednostní,ve které je uvedeno,že exekuční příkaz byl doručen prvému plátci mzdy 13.2.2006 a podle tohoto dne se určuje pořadí pohledávky.Jelikož už rozhodnutí nabylo p.m. bylo zaměstnanci za měsíc 5 a 6/07 sraženo a odvedeno oprávněnému z 1/3. Dnes 13.7.07 mi na téhož zam. přišlo usnesení soudu o tom, že mají být prováděny srážky na dlužném výživném a dále srážky pro běžné výživné od 1.7.07 ve výši 4000,-každého měsíce předem.Je zde uvedeno,že se pořadí řídí dnem 31.1.2006.
    -zaměstnanec ma č.mzdu 8294,- , 2/3 mu nebude na pokrytí běžného výživného stačit, když použiji 1/3 tak taky ne, navíc jsem se dočetla,že pohledávky,které nemohly být uspokojeny 2/3 a přesouvají se i do 1/3 tady ztrácejí svou přednostní povahu
    -jak mám potom postupovat v 1/3, když exekuce,která mi přišla jako plátci mzdy 1. má den,který určuje pořadí 13.2.06 a druhá pohledávka 31.1.06 a přišla teď. Tak PROSÍM, kterým dnem se mám vlasně řídit, měla jsem za to,že se pořadí řídí dnem, kdy bylo plátci mzdy doručeno viz. §280 OSŘ.
    PROSÍM moc, kdo máte zkušenosti poraďte už jsem se v tom důkladně zamotala.Zavolala bych na soud,ale v pátek pracují jen do 14hod....Ti se mají. Děkuji moc předem.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 7:44

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: srážky ze mzdy,nepřednostní +výživné
      Pořadí se řídí dnem doručení k vám jen tehdy, jste-li první, kdo sráží. Jinak platí den doručení k předešlému zaměstnavateli. Proto se na zápočt. list při skončení prac. poměru píše mimo jiné i den doručení, platí pro všechny následující zaměstnavatele. Jestliže výživné má lednové datum a nepřednostní pohledávka únorové, musíte od nejbližší výplaty začít srážet výživné. Vzhledem k jeho výši samozřejmě ani 2/3 nebudou stačit, takže dlužné výživné poroste. Zřejmě měl kdysi vyšší příjmy, jinak by mu takovou částku nevyměřili. Tomu, pro koho jste srážela tu nepřednostní pohledávku, bych napsala, že v dohledné době nebude možno nic srážet. A dotyčný zaměstnanec by možná mohl požádat o snížení, ale to je jeho věc...

• 16. 7. 2007 8:45

Eva Mac. (neregistrovaný) 85.70.132.---

Re: srážky ze mzdy,nepřednostní +výživné
      Paní Anno děkuji Vám moc, jste zlatíčko.Tak nějak jsem si to také myslela,ale jak jsem zjistila ,předchozí zaměstnavatelé se neobtěžovali ani se srážením, natož uvést srážky do ZL.Ještě jednou moc DĚKUJI.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).